DiyetİçeceklerManşetYemek Tarifleri

Göbek ve basen eritmek için doğal tarif

908views

maden-sulu-ayran

Göbek ve basendeki yağları eritmek için tamamen doğal ve kolay bir tarifimiz var: maden sulu ayran! Maden suyu, içerdiği mineraller sayesinde kilo vermeyi kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir. Yoğurt ise, protein içeriğiyle tok tutucu, yağ yakıcı ve ödem söktürücüdür. Bu iki mucize malzeme bir araya geliyor ve zayıflamada sihirli etki gösteren maden sulu ayran ortaya çıkıyor.

Göbek ve basen eriten tarifimize geçmeden maden suyunun faydalarını öğrenmenizi öneririz. Maden suyunun zayıflamaya faydaları:

Vücudun günlük hayatta ihtiyaç duyduğu kalsiyum ihtiyacını dengeleyen içecek, güçlü kemik yapısının gelişmesinde etkilidir. Böbreklere, bağırsaklara, mideye ve idrar yollarına olumlu katkısı vardır. Mide yanmalarına ve ekşimelerine iyi gelmektedir. Sindirim sistemi zorluğunu kolaylaştırmakta ve gaz problemini ortadan kaldırmaktadır. İltihabın kurumasında da etkilidir. Aşırı yemek tüketiminden sonra oluşan şişkinliği ve hazımsızlığı giderebilmektedir.

Malzemeler,

  • 1 şişe sade maden suyu
  • Yarım kase yoğurt

Hazırlanışı,

Maden suyunu yoğurda yavaş yavaş ekleyip ayran kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Günde bir kez gece uyumadan 3-4 saat önce içiyoruz. Bunun sebebi şudur: vücudumuz biz uyurken, geceleri sindirim yapar ve kalori yakar. Biz de bu metabolizma ateşleyici maden sulu ayran sayesinde gece yağ yakımının hızlanmasını sağlıyoruz.

Önemli bilgiler,

Eğer varsa ayrana çilek veya taze nane ekleyip aromasını artırabilirsiniz.

Damak tadınıza uygunsa küçük bir diş sarımsağı rendeleyip eklediğinizde kilo verdirici etkisi daha da artacaktır.

Maden suyu ve soda farklı içeceklerdir, siz sade maden suyu kullanacaksınız.