Diyet

1 ayda nasıl 10 kilo verdim?

2.39Kviews

Kilo verdiren yiyecekler

Merhaba, ben Ayşegül; yıllar boyunca kilo problemi yaşadıktan sonra 25 kilo verdim ve formda kalmayı başardım. Sizinle aynı sıkıntıları yaşadığım için çok iyi anlıyor ve dilim döndüğünce 1 ayda nasıl 10 kilo verdiğimi anlatmak istiyorum.

Aşağıda fotoğraflarımı görüyorsunuz, şuan daha da zayıfım ancak yeni fotoğraf çektirme imkanım olmadı. Eğer kilo vermek istiyorsanız, sözlerime güvenin. Çünkü ben sonunda aç kalmadan, sinir krizlerine girmeden kilo vermeyi ve mutlu olmayı öğrendim. Umarım, siz de öğrenirsiniz. Şimdi hazırsanız, 1 ayda nasıl 10 kilo verdiğimi açıklayacağım. Ama lütfen benden hemen bir diyet listesi beklemeyin. Önce kendimizi beyin olarak hazırlıyoruz. Eğer bunu yapmazsak Pazartesi başladığımız diyet, Çarşamba günü bitiyor. Sabırlı olalım.

Ayda 10 kilo

Uzmanlar, ayda en fazla 5 kilo vermek gerektiğini söyler; bu çok doğrudur. Ancak ben, şişmanlıktan bir tık daha fazlaydım, yani aşırı kiloluydum. Bu yüzden vücudumda çok fazla ödem, toksin, yağ birikmişti. Akıllıca diyete başlayınca ilk ayda bunlar tamamen gitti ve bu sayede 10 kilo verebildim. Peki, diyetimi nasıl yaptım, kendimi ruhsal olarak nasıl hazırladım?

Yüksek ekonomik imkânlarım yok, bunu baştan söyleyeyim. Asgari ücretin biraz üzerinde maaş alıyor ve ailemle yaşıyorum. Bu yüzden de benim diyet serüvenim ve zayıflama başarı hikâyem biraz daha halkın içinde ve biraz doğal, ekonomik yöntemleri içeriyor. Ne yaptığımı, neler yaşadığımı tüm detaylarıyla size anlatacağım. Eğer siz de benim gibi 25 kilo vermek istiyorsanız, lütfen yazdıklarımı okuyun ve uygulayın.

‘Diyete Başlıyorum’ dediğimde 85 kiloydum, boyum ise 1.68’di. O zamanlar kendime karşı acımasızdım ve çok eleştiriyordum. Aynaya bakmak içimden gelmiyor, kendimden nefret ediyordum. İçime kapanıyor, kimseyle görüşmek istemiyordum. Ama bir gün kendi kendime dedim ki: ‘Allah bana bu canı, ona eziyet edeyim diye’ vermedi. Bundan böyle ruhuma ve vücuduma iyi bakacağım.’

Ayda 10 kilo

Her gece uyumadan önce Allah’a bana zayıflamam için güç vermesi için dua ettim. Kendimi hep zayıflamış ve güzel kıyafetlerin içinde hayal ettim. Ayakkabımı giymek için eğilirken zorlanmadığımı, minibüste birinin yanına oturacakken benden rahatsız olmadığını, yazın çok terleyip kötü kokmadığımı, mağazaların indirim reyonlarından istediğim kıyafeti alabileceğimi hayal ettim. Her gece ama her gece dua ettim ve hayal ettim.

Şimdiye kadar vücudum için diyet yapmıştım ama ruhum karmaşık ve vücudumdan daha kiloluydu! Sorunlarım vardı ve onları çözmek için uğraşmak yerine yemek yiyor ve daha fazla şişiyordum. İyi yönlerimi keşfetmeli, kendimi sevmeli ve bana emanet olan bu vücuda iyi bakmalıydım. Sorunlarımı da üstünü örterek değil üstüne giderek çözmeliydim. İşte bu düşünceyle kendime alıcı gözlerle baktım ve çok güzel saçlara sahip olduğumu gördüm.

Ayda 10 kilo

Sahip olduğumu güzelliklere odaklanarak ve beğendiğim yerlerime bakarak kendime olan inancımı güçlendirmeye başladım. Tamam, kiloluydum; basen ve göbeğim vardı saçlarım gerçekten harikaydı! Kahverengi, pırıl pırıl gözlerim vardı. İşte budur dedim, saçlarım ve gözlerimin güzelliğine bakacak ve bir yandan da diyetimi yapıp tüm vücudumu saçlarım kadar güzelleştirecektim.

Adriana Lima’yı çok beğeniyordum, onun fotoğrafını buzdolabının üzerine yapıştırdım ve telefonumda ekran koruyucu yaptım. Böylece en çok baktığım yerlerde o harika vücudu görüyor ve tatlı, kızartma, hazır gıda gibi bana kilo aldıran ve vücudumu mahveden yiyeceklere karşı duruyordum. Ben kendimi olduğum gibi seviyordum artık ama basen ve göbeklerimdeki yağı sevmiyordum, Adriana Lima’da bunlar yoktu ve ondan örnek alıyorum.

Evet, sonunda ruhsal olarak kendimi diyete hazırlamış ve hedef olarak kendime 10 kilo vermeyi belirlemiştim. Önce iki ay içerisinde yetmiş beş kiloya düşecektim sonra da kilo vermeye devam edecektim. Kendime inancımla ve doğru bilgilerimle yola çıkınca önce bir ayda on kilo verdim, bu benim için piyangodan ikramiye çıkması gibiydi! Kilo verdiğimi görünce devam ettim ve yirmi beş kilo verip altmış kiloya düştüm.

Ayda 10 kilo

Bütün o yiyecekler, hareketsizlik, şekerli içeceklere karşı durmak için kendime inanmam ve önce ruhsal diyet yapmam gerektiğini söylemiştim.

Kilo veren Ayşegül Hanım’ın 2. yazısını okumak için tıklayınız.

yag-yakici-yogurt-banner