Spor

10 dakikada düz bir karna sahip olun

632views

Kilo verdiniz; ama göbeğinizden bir türlü kurtulamadınız mı? Belki de sorun kilonuzda değil karın kaslarınızdadır. Karın kaslarınızı sıkılaştırıp toparlayarak düz bir karna sahip olabilirsiniz. Bunun için birebir olan bu egzersizlerle sadece günde 10 dakika ayırarak düz bir karna sahip olun.

 

 

 


ip-atlama2222

İp atlama

Başlamadan önce 30 saniye ip atlayın. Böylece hem ısınacaksınız hem de nabzınız yükselecek ve spor yapmaya hazır olacaksınız. Eğer ip atlamayı bilmiyorsanız ip atlarmış gibi yerinizde zıplayın.

 

 

 

 

 

v-mekik

V mekik

Yumuşak bir zemin veya matın üzerine uzanın. Sonra sol bacağınızı, dizinizi kırmadan kaldırın ve sağ omzunuzu yukarı doğru kaldırarak ayak bileğinizi elleyin. Sonra diğer bacak ve diğer elle aynı hareketi yapın ve 30 saniye boyunca böyle devam edin.

Bitince tekrar 30 saniye ip atlayın veya zıplayın.

 

 

 

 

bacak-cekme

Bacak çekme

Ellerinizi omuz hizasında olacak şekilde yere koyun. Bacaklarınızı da geriye doğru uzatıp ayak parmak uçlarınızın üzerinde durun ve dizlerinizi kırmayın. Sonra sağ dizinizi kırın ve bacağınızı karnınıza çekin; ardından ilk pozisyona geri dönüp diğer bacakla tekrarlayın. Bu şekilde otuz saniye boyunca devam edin.

Bitince tekrar 30 saniye ip atlayın veya zıplayın.

 

 

 

bisiklet-mekik

Bisiklet mekik

Yumuşak bir yere veya mata uzanın. Bacaklarınızı havaya kaldırıp dizlerinizi hafifçe kırın. Başınızı ellerinizle destekleyerek omuzlarınızın zeminle temasını kesin. Sağ dizinizi karnınıza doğru çekerken sol dirseğinizi de dizinize yaklaştırın ve ilk pozisyona dönüp aynı şeyi diğer diz ve dirsekle tekrarlayın. Bu şekilde otuz saniye boyunca devam edin.

Bitince tekrar 30 saniye ip atlayın veya zıplayın.

 

 

yan-durus

Yan duruş

Mat veya yumuşak bir zemine sol yanınızın üzerine uzanın. Yalnızca sol ayağınız ve sol dirseğiniz zemine değecek şekilde gövdenizi kaldırın. Ardından sağ elinizi ve sağ bacağınızı havaya kaldırın. Böylece otuz saniye devam ettikten sonra aynı şeyi diğer taraf için de yapın.

Bitince tekrar 30 saniye ip atlayın veya zıplayın.
 
İşte bitti ve gördüğünüz gibi 10 dakika bile sürmedi. Bu hareketleri düzenli yaptığınızda karnınızın sıkılaştığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.