Bedavaya zayıflamanın 6 yöntemi

acikhava-spor-kadin-diyet

Kilo vermek için para harcamanıza gerek yok. Diyete Başlıyorum’dan bedavaya zayıflama yöntemlerini öğrenin, günden güne incelin!

Bir bardak ılık su için

Her yemekten önce veya acıktığınızı hissettiğinizde bir bardak ılık su için. Bu sayede daha az yiyecek ve kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Su içmek, açlığınızı kontrol etmeye yardımcı olur.

Soğuk havada yürüyün

Vücut, biraz soğuk havaya maruz kalırsa daha çok kalori yakıp hızlı zayıflamaya yardım eder. Tamamen bedava olan yürüyüş sporunu soğukta yaparsanız, daha kolay kilo verirsiniz. Bu duruma termogenez denir, vücut ısısını yükseltmek için kalori yakılır.

[wp_ad_camp_1]

Sadece yemeğinizi izleyin

Yemek yerken televizyon izlemek dikkatinizi dağıtır ve gereğinden fazla yemenize sebep olur. Ana odaklanın, yemek yerken sadece yemeğinizi izleyin. Bu sayede daha uzun süre tokluk hissedecek, az yiyerek kilo vereceksiniz.

Şarkılarda dans edin

Bedava ve mutlu zayıflamanın yolu, dans etmektir. Çünkü dans sırasında kişiye huzur ve mutluluk veren hormonlar salgılanır. Üstelik, televizyon veya radyodan açıp bedavaya şarkılar dinleyebilirsiniz. Dans etmek stresi azaltarak kalori yakmanızı kolaylaştırır. Dans ederek eğlenin ve enerji harcayın.

Her öğünde bir kaşık azaltın

Kilo almanın sebebi, çok yemektir. Bunun anlamı ise, yemek masrafının her ay biraz daha artmasıdır. Şimdi size, hem masrafı azaltacak hem kilo vermenizi sağlayacak bir önerimiz var: Her öğünde bir kaşık azaltın. Yani, yemek yemeyi bir anda kesmeyin, günden güne yemek miktarını azaltın; mideniz küçülecek, az yiyerek doyacak ve yemeğe daha az para vereceksiniz.

Yeteri kadar uyuyun

Biz insanlara bedavaya verilmiş en güzel şeylerden biri uyku olsa gerek. Kilo verme sürecinde uykunun önemli bir yeri vardır. Eğer çok geç yatıyor ve yeterli uyku uyuyamıyorsanız, kendinizi stresli ve yorgun hissedersiniz. Bu da yemek isteğinizi arttırır. Eğer dinlenmiş olarak uyanırsanız, daha iyi yiyecek seçimleri yaparsınız.

Kilo vermek için pratik tavsiyeler:

  1. Günde 3 litre su için.
  2. Diyeti bozsanız bile hemen toparlanıp devam edin.
  3. Günde en fazla 3 dilim ekmek yiyin.
  4. Canınız tatlı isterse meyveyi tercih edin.
  5. Yürüyebileceğiniz kadar çok yürüyün.
  6. Kilo vermenin kesin yolu hareket etmektir, hızlanın.
  7. Ev işi yapmak bile kilo vermeyi sağlar, hareketlenin.
  8. Her hafta kuru fasulye, börülce gibi bakliyatlar yiyin.

diyetsiz-zayiflama-banner

“Bedavaya zayıflamanın 6 yöntemi” için bir cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir