Spor

Bikinide model ve renk seçimi

626views

Bikini seçiminzde model ve renklerle ilgili püf noktalarına dikkat ederseniz olduğunuzdan daha zayıf veya daha uzun görünebilir, gizlemek istediğiniz noktaları gizleyebilir ve vücudunuzun en beğendiğiniz özelliklerine dikkat çekebilirsiniz. Bikinide model ve renk seçimiyle ilgili bilmeniz gerekenler burada.

 

Hangi modeli seçeceğiniz konusunda da belirleyici etken vücut yapınızdır. Eğer rahatsız olduğunuz ya da daha az dikkat çekmesini istediğiniz bir yeriniz varsa buralara daha az dikkat çekçek bir model seçmek, kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Göbek bölgesine daha az dikkat çekme için karnı da saran mayoları tercih edebilirsiniz. Karın bölgesinde koyu renklerin, göğüs veya kalça bölgesindeyse daha açık renklerin kullanıldığı mayolar iyi bir tercih olabilir.

Armut tipinde vücut yapınız varsa biraz daha Retro modelleri tercih edebilirsiniz. Kadın bokseri şeklindeki, kalçayı daha çok kapatan modelleri tercih edebilirsiniz. Koyu renkteki modeller de kalça bölgesine daha az dikkat çekecektir.

Kalçanız genişse ve dikkati buraya toplamak istemiyorsanız “tankini” denilen modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu modellerde mayonun üst kısmı sporcu sutyeni kesimine sahiptir alt kısmıysa yaygın bikini modelleri gibidir. Böylece dikkati alt gövde değil, üst gövde çekecektir.

Kalçanız genişse sakın erkek tipi şort mayo giymeyin. Erkek tipi şort mayolar kalçanızı olduğundan da geniş gösterecektir. Ama elma ya da kum saati tipinde bir vücut yapınız varsa bikininizin altına erkek şortu tarzında mayolar giyebilirsiniz.

Eğer bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek istiyorsanız yüksek kesim bir bikini altı tercih edebilirsiniz. Böylece bel-gövde oranında bacaklarınız olduğundan uzun görünecektir.

Üçgen kesim bikini üstleri de dikkati bel veya kalça yerine üst gövdeye çeker.

Eğer armut tipi vücut yapınız varsa veya göğüslerinizin olduğundan büyük görünmesini istiyorsanız önden düğümlü bikini üstlerini tercih edin. Bu modeller dikkati üst gövdeye çeker. Yakın kesimli bikini üstleri de aynı işe yarayabilir.

Sargı model ya da plili bikini üstleri, göğüs kafesini olduğundan daha geniş gösterir. Eğer armut tipi vücut yapınız varsa bu tür modelleri seçerek üst gövdenizi olduğundan geniş gösterebilirsiniz.

Renk seçimlerindeyse dikkat edilecek ana nokta; gizlemek istediğiniz yerlerde düz ve koyu renkler, dikkat çekmek istediğiniz noktalarda da canlı renkler veya desenler kullanmaktır.

Bir bölgeyi gizlemenin en iyi yollarından biri de başka bir bölgeye dikkat çekmektir. Pliler, desenler ve canlı renklerden yana tercih yaparak, dikkatleri gizlemek istediğiniz noktadan uzağa çekebilirsiniz.