Diyete BaşlıyorumSağlık

Dereotunun zayıflamaya faydaları

717views

Güzel kokusu, keskin tadıyla yemekleri, salataları lezzetlendiren dereotunun zayıflamaya faydalarını öğrenmeye hazır mısınız? Daha az yemekten iştah kontrolüne kadar pek çok faydası bulunan dereotunu yakından tanımak için hemen haberimizi okuyun!

Tokluk hissi veriyor

Açlık hissini yatıştırmak için yemeklerden 15 dakika önce bir tutam dereotu yemeniz faydalıdır. Bu sayede beyninize tokluk hissi iletir ve siz daha yiyerek kilo vermiş olursunuz.

Tuz yerine geçiyor

Aşırı tüketimi sağlığa zarar veren tuz yerine dereotu kullanabilirsiniz. İçerdiği yüksek mineralle vücuda doğal yoldan ve sağlığınıza zarar vermeden tuz alabilirsiniz.

Troid bezlerine yardımcı

Troid bezlerinin yetersiz çalışması kilo alımına sebep olur. Kadınlarda sık rastlanan bu hastalığının olumsuz etkilerini en az indirmek için her öğünden önce bir yemek kaşığı dereotu yiyebilirsiniz.

Süt bezlerini besliyor

Emzirme döneminde kilo vermek isteyenlere güzel bir haberimiz var: dereotu, şimdiye kadar okuduğunuz gibi zayıflamaya yardım ediyor ve bonus özelliği var: süt bezlerini besliyor. Sütünüzü artırmak ve kilo vermek için sık sık dereotu yiyebilirsiniz.

Duygusal açlığı iyileştiriyor

Üzüntü, sinir, stres anlarında yeme ihtiyacı duyuyorsanız, buna duygusal açlık deniliyor. Dereotu, sakinleştirici ve dinginleştirici etkisiyle duygusal açlığı iyileştiriyor.