DiyetManşet

Bilmeniz gereken etkili diyet bilgileri

643views

avon-active-3

Kilo vermek için gösterdiğiniz çabanın boşa gitmesini istemiyorsanız, en temel diyet bilgilerine sahip olmalısınız. Bazı insanlar, kahvaltılık gevrek yiyerek zayıflamaya çalışır; oysa bu çok büyük bir hatadır çünkü içinde şeker vardır ve şeker size kilo aldırır. Diyetiniz için gerekli en etkili bilgiler için haberimizi okumaya devam edin.

Kahvaltılık gevrek yeme alışkanlığınız varsa bunun yerine kepekli gevrekler ya da kahvaltılık tam tahılları tercih edebilirsiniz. Bunları tatlandırmak için içlerine kuru meyve de ekleyebilirisiniz.

Yağda kızarmış yemekleri yemeyin. Özellikle et yemeklerini yağda kızartmak yerine ızgara veya mangalda pişirin ya da haşlayın. Tavuğun derisiz kısımlarını tercih edin ya da derisini ayıklayın.

Gazlı içecekleri içmeyin. Diyet bile olsa bu içeceklerin çoğu, kilo alma eğilimini arttıran maddeler içerir. Bunların yerine bitki çayları, limonlu su, şekersiz çay, şekersiz limonlu buzlu çay gibi içecekleri tercih edin.

Günde en az iki kez ve 15-20 dakika yürüyün. Böylece hem egzersiz için blok hâlinde uzun bir zaman ayırmamış olursunuz hem de bitkin düşmeden günlük hayatınıza devam ederken fazladan kalori yakarsınız.

Cips yeme alışkanlığınız varsa bunu terk edin. Cipslerde yüksek miktarda kalori vardır ve besleyici değillerdir. Fındık, fıstık, badem gibi daha sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin ya da meyve yiyin.

Spor yapmak için salona gitmenize gerek yok, evinizde de çok rahat spor yapabilirsiniz. Örneğin, sevdiğiniz dizi ya da filmi seyrederken egzersiz yapabilirsiniz. Bu sayede fazladan bol miktarda kalori yakarken egzersiz yaptığınızın farkına bile varmazsınız. Evde egzersiz hareketleri için aşağıdaki fotoğrafa tıklayınız.