DiyetManşet

Diyet yaparken bilmeniz gerekenler

644views

diyet-yaparken

Diyet yaparken dikkat etmeniz gereken püf noktaları, Diyetisyen Nesrin Eriş açıklıyor. Verdiğiniz kiloları yeniden almamak, diyete başarıyla devam etmek için tavsiyeleri hemen okuyun ve uygulayın.

Diyete Başlıyorum: Kilo vermenin gerçek sırrı nedir?

Yavaş yemek yiyin. Tabağınızı daima dörde bölün. İlk çeyreğini 15 dakikada yiyin. Daha sonra hızla tüketmeye başlasanız bile son çeyrekte gerçekten doyduğunuzu ve yemek istemediğinizi göreceksiniz.

Diyete Başlıyorum: Form çayları içilebilir mi?

Sinameki içeren bitki çayları, bağırsak hareketlerini hızlandırır ancak bunları tüketirken çok dikkatli olmak gerekir. Bağırsaklarınızın çalışmasını sağlamak amacı ile üretilen bitki çaylarını tüketmeyin. Bu çaylar bağırsak floranızın bozulmasına bir süre sonra içseniz bile fayda etmemeye başlar. Kabızlıktan kurtulmak için sağlıklı yöntemleri tercih edin.

Diyete Başlıyorum: Tam yağlı süt ürünleri tüketebilir miyiz?

Evet, diyet yaparken tam yağlı süt ürünleri tüketebilirsiniz. Örneğin yağsız süt, yoğurt, peynir gibi ürünler hayat boyu tüketilemez. yeniden normal beslenmeye döndüğünüzde aradaki farkı hesaplayamazsınız ve aynı besinleri tüketmenize rağmen kilo almaya başlarsınız.

Diyete Başlıyorum: Diyet yaparken neler yemek gerekir?

Tek besine bağlı kalmadan, çeşitli ve dengeli beslenme en iyisidir. Ekmek, et, süt-yoğurt, sebze-meyve ve yağ-şeker mutlaka tüketilmelidir ancak bu doğal kaynaklardan olmalıdır. Örneğin, şekeri hamurlu tatlıdan değil meyveden almanız gerekir.

yag-yakici-yogurt-banner