Diyette başarılı olmanın 5 etkili yolu

greyfurt-diyet

Sabah başladığınız diyeti akşam bozuyorsanız veya diyet yapmanın eziyet olduğunu düşünüyorsanız, bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor! Dikkat ederseniz, kilo verenlerin başarı hikayelerinde hep şu söz vardır: “Önce beynimde bitirdim.” Siz de bunu yapmak istiyorsanız, Beslenme Uzmanı Müge Arslan’ın tavsiyelerini okumalısınız. Okumaya devam et “Diyette başarılı olmanın 5 etkili yolu”

Yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gerekenler

yuruyen-kadin-04

Kilo vermek, mutlu olmak, sorunlarınıza çözüm bulmak istiyorsanız, yürüyüşün faydalarından yararlanabilirsiniz. Ancak yürüyüş öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken kurallar var. Türkiye’nin en güvenilir sağlıklı yaşam portalı Diyete Başlıyorum olarak, size en doğru bilgileri sunuyoruz. Uzm. Dr. Eren Eroğlu yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında önemli bilgiler verdi. Okumaya devam et “Yürüyüş yaparken dikkat edilmesi gerekenler”

Neden diyete devam edemiyorum?

diyetimi-bozdum

Zayıflayanları gördüğünüzde veya eski kıyafetlerinizi giyemediğinizde bir hevesle “diyete başlıyorum” diyorsunuz ancak devamını getiremiyorsunuz, öyle değil mi? Bu özel duruma, uzman gözünden bakmaya ne dersiniz? Yaşam koçu ve sosyolog Aslıhan Eyüboğlu, “Neden diyete devam edemiyorum?” diyenler için çok özel bilgiler veriyor, dikkatle okuyunuz. Okumaya devam et “Neden diyete devam edemiyorum?”

Diyette ekmek yenir mi, zayıflatır mı?

diyette-ekmek-yenirmi

Ekmek, beslenme kültürümüzde önemli bir yer tutar. Bazı insanlar, “Ekmek yemeden doymuyorum” der ve çoğu zaman bu yüzden diyet yaparken başarısız olur. Acaba, gerçekten ekmeği tamamen kesmek gerekiyor mu? Diyette ekmek yenir mi, kilo yapar mı? Günde kaç dilim ve ne tür ekmek yiyebiliriz? Biz bu soruların cevaplarını almak için Beslenme uzmanı Mine Bilge ile görüştük. Uzman bilgilerini içeren bu rehber, diyette ekmek tüketimiyle ilgili sizi aydınlatacak, dikkatle okuyunuz. Okumaya devam et “Diyette ekmek yenir mi, zayıflatır mı?”

Diyette karpuz yenir mi, kilo yapar mı?

karpuz-suyu

Herkesin sevdiği meyvelerden biri olan karpuz, özellikle sıcak yaz günlerinin kurtarıcısı oluyor. Peki, karpuz yediğimizde vücudumuzda neler oluyor? Karpuz hakkında merak ettiklerimizi Beslenme Uzmanı Serap Güzel’e danıştık. Karpuz diyette yenir mi? Şeker hastaları karpuz yiyebilir mi, sağlığımıza faydaları nelerdir diye sorduk; cevapları sizinle paylaşıyoruz. Okumaya devam et “Diyette karpuz yenir mi, kilo yapar mı?”

Diyette motivasyon nasıl sağlanır?

sisman-kadin-mutsuz

Kilo vermek isteyen takipçilerimiz için en iyi zayıflama kürlerini, tok tutan yiyecekleri paylaşıyoruz. Ancak, değinmemiz gereken önemli bir konu var: Diyette motivasyon! Diyete sabah başlayıp akşam bozmamak için motivasyon kurallarını bilmek şart… Biliyorsunuz, sizlere hep uzman bilgilerini sunuyoruz, şimdi sırada Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Güzin M. Sevinçer’in özel açıklamaları var. Okumaya devam et “Diyette motivasyon nasıl sağlanır?”

Oruçluyken sinir ve stresten kurtulmanın yolları

ramazan-huzur

Oruçluyken sinirli ve stresli insanlara rastlamışsınızdır, hem kendilerine hem çevresindekilere madden, manen zarar verirler. Oysaki, iyi niyet ve doğru beslenme yöntemleriyle Ramazan ayını tüm huzuru ve güzelliğiyle yaşamak mümkündür. “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak, sinir ve stresten kurtulmanın yollarını Uzman psikolog Meltem Özcüler ve iç hastalıkları uzmanı Uzm. Dr. Mehmet Murat Gürbüz’e danıştık. Okumaya devam et “Oruçluyken sinir ve stresten kurtulmanın yolları”