Spor

En eğlenceli sporla zayıflayın!

636views

Spor yapmak hem kilo verme hem de vücudu sağlıklı tutma adına çok faydalıdır. Ancak spor yapmak herkesin hoşuna giden bir aktivite değil. Peki, en eğlenceli sporla nasıl zayıflayabilirsiniz? Sizlere fitnetss hareketleri ve dansın birleşiminden oluşan hem eğlenceli hem de kilo verdirici bir aktivite olan zumba dansından bahsedeceğiz.

spor-1

Zumba dansı Alberto Beto Perez tarafından Kolombiya’da bulunmuş fitness bazlı bir dans programıdır. Zumba kareografilerinde samba, salsa, mambo, hip-hop, mezdeke ve bazı Hint dansları mevcuttur. Youtube’da birçok zumba dansı videosu mevcuttur. Dilerseniz kendi programınızı oluşturup, bu videoları kullanarak evde zumba dansına başlayabilirsiniz.

Spor yapan kadınlar

Ya da bir spor salonuna kayıt olup bir grupla beraber ya da sadece siz ve eğitmeninizi içeren bir çalışma programı ile kilo vermeye başlayabilirsiniz. Her ne kadar evde zumba yapmak birçok kişi için daha uygun bir seçenek olsa da, bu durumda yanlış bir hareket sonucu sakatlanma riskiniz vardır. O nedenle imkanınız ve vaktiniz varsa bir spor salonunu seçin.

spor-yapan-kadinlar

İlk başlarda hem dans hem fitness hareketleri size zor gelebilir ve uzun süre dayanamayabilirsiniz ancak zamanla vücudunuz alıştıkça daha uzun süre dayanabileceksiniz. Spor yaparak kısa sürede kilo vermeniz zordur ancak uzun vadede, daha sağlıklı yöntemler kullanmak ve verilen kiloların kalıcılığını sağlamak istiyorsanız zumba dansını denemeye hemen başlayabilirsiniz.