Diyete Başlıyorum

Zayıflamak için akşamları ne yemeli?

733views

Zayıf olmak her kadının hayalidir. Fazla kilolarından şikayetçi kadınlar ayna karşısında kendini güzel ve mutlu görmek için her türlü diyete başvururlar. Aç kalırlar, koşarlar çabalarlar…

Yapısal ve genetik sorunlarımız olmadığı sürece zayıflamanın çok pratik yolları vardır aslında. Fakat istikrarlı olmakla birlikte bu pratik yollar işe yarar. Düzenli yapılan her işin sonucunda elmamız elbet kızaracaktır. Bütün herkes zayıflamak için ilk ekmeği azaltarak, şekeri bırakarak ve kalori hesabı yaparak başlar. Zayıflamanın en önemli zaman dilimi akşamda gizlidir. Sabah yediklerimizi gün içinde yakarız. Peki ya akşam yediklerimizi? Akşam saat diliminde oldukça sağlıklı, yağsız ve protein içerikli besinler tüketmeliyiz. Ekmek? Tabi ki hayır. Saat 7 den sonra yemek?  Tabi ki hayır. Onun haricinde doyabileceğimiz kadar yemek yemeli ve yanında mutlaka yoğurt, acı gibi metabolizma hızlandırıcı besinler almalıyız. Salata da bu uğurda en büyük yardımcınızdır.

yogurt-suyunun-faydalari

Zayıflamak uğruna ne yaparsak yapalım iş kafamızda biter. Akşamları daha az yiyerek uzun vadeli ama kalıcı sonuçlar elde edebiliriz. Zayıflamak için akşam öğünlerine bizi tok tutacak yemekler hazırlamalıyız. Mesela besin değeri yüksek çorbaları kesinlikle içmeliyiz. Salata ve meyvelere daha fazla ağırlık vermeliyiz. Su da zayıflamak adına en mucizevi etkendir. Akşam yemeklerinden önce içilen su yağ yakmamıza yardımcı olur. Ayrıca gün içerisinde en az 2-3 litre su tüketmeliyiz.

Su içmenin faydaları

Akşam yemekleri ne kadar az kalorili olursa bizim için o kadar artıdır. Kilolar kabusunuz olmaktan çıktıkça daha özgüvenli bireyler haline gelebilirsiniz. Tabi ki her şeyden önce insanın nasıl mutlu olduğudur. Vücudunu sevdiğin sürece mutlusun. Vücuduna iyi bak.