Spor

Göbek eritme hareketleri

635views

Bel ve göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak isteyenler için göbek eritme hareketlerini anlatıyoruz! Birer gün arayla yapacağınız göbek eritme hareketleri sayesinde karnınız düzleşecek, kilo vereceksiniz.

 

Göbek eritme hareketleri: 1

 

Sırtüstü uzanın. Bacaklarınızı dik açılı olacak şekilde bükün. Karnınızı gergin tutun. Üst gövdenizi ve kollarınızı hafifçe kaldırın. 3 saniye bekleyin. 10-15 kez tekrarlayın. Hareketi uygularken bakışlarınız ileriye dönük olsun.

 

Göbek eritme hareketleri: 2

 

Sırtüstü yatarken bacaklarınızı yukarıya kaldırın. Dizlerinizi hafifçe bükün. Bacaklarınızı göğüs kafesinize doğru yaklaştırırken, kalçanızı zeminden kaldırın. Başınızı ve omuzlarınızı kaldırıp, bu pozisyonda en az 3 saniye bekleyin. Sonra vücudunuzu yavaşça zemine indirin. Hareketi 10-15 kez tekrar edin. Hareket esnasında kaslarınızı gergin tutun.

{loadposition haber}

 

Göbek eritme hareketleri: 3

 

Sırtüstü yatın. Üst gövdenizi kaldırarak sağ dirseğinizi sol dizinize doğru yaklaştırın. Kaslarınız gergin halde kısa bir süre bekleyip, başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi her iki taraf için de uygulayın. Gücünüzü karın bölgenizden alın.

 

Göbek eritme hareketleri: 4

 

Kollarınızın alt bölgesi ile ayakuçlarınızın üzerinde doğrulacak şekilde yüzüstü uzanın. Ayaklarınız kalça genişliğinde açık olmalı. Ayak sekmelerinizle tüm vücudunuzu yavaşça birkaç santim öne doğru itin. Bu pozisyonda kısa bir süre durduktan sonra ayak eklemlerinizi kullanarak, tekrar geriye doğru kayın. Hareketi 10-15 kere tekrar edin. Ensenizi düz tutmaya çalışın. Mekik hareketinden belinizin zarar görmemesi için yavaş hareket etmeye özen gösterin!

 

Evet, artık göbek eritme hareketleri öğrendiniz, hemen uygulamaya geçin!

 

bacak