DiyetManşet

Göbek eritmek için çay tarifi

920views

Ortak özellikleri yağ yakmak, gaz söktürmek, bağırsak çalıştırmak olan bitkilerden göbek eritmek için çay tarifi hazırladık. Ekonomik ve doğal bitkilerle hazırlanan çay sayesinde göbek eritebilir, sizi üzen fazla kilolardan kurtulabilirsiniz.

Göbek eritmek için çay tarifine geçmeden önce ihtiyaç duyacağınız tüm bitki çaylarını aktarlardan veya doğal ürün satan internet sitelerinden alabileceğinizi söylemek isteriz. Tarifin sonunda hangi bitki çayı neye iyi gelir, detaylı bir şekilde açıklıyoruz; lütfen dikkatlice okuyunuz.

Malzemeler,

  • 1 litre sıcak su
  • 1 tatlı kaşığı yeşil çay
  • 1 tatlı kaşığı melisa
  • 1 tatlı kaşığı rezene
  • 1 tatlı kaşığı karanfil
  • 1 adet limon

Hazırlanışı,

Göbek eritmek için çayımızı geceden hazırlıyoruz; bu sayede bitki özleri suya iyice geçiyor ve daha fazla fayda görüyoruz. Kaynadıktan sonra biraz beklemiş suyu sürahiye alın; içerisine dilimlediğiniz limon ve diğer bitkileri ekleyin. Sürahinin ağzını kapatıp sabaha kadar bekletin.

Göbek eritmek için çay nasıl kullanılır?

Sabaha kadar bekleyen çayı süzüp temiz bir sürahiye veya şişeye alın. Eğer öğrenciyseniz veya çalışıyorsanız; bir şişe veya mataraya koyup yanınızda götürebilirsiniz.

Çayı isterseniz biraz ısıtarak isterseniz soğuk olarak gün içerisinde bardak bardak içip bitirin. Yemeklerden önce veya sonra içebilirsiniz; fark etmez.

Emziren annelerin kullanmasında bir sakınca yoktur ancak yine de sorumluluk size aittir.

Hızlı ve kalıcı zayıflamak için bu çaya ek olarak yağ yakıcı yiyeceklerle beslenmenizi öneriyoruz. Buraya tıklayıp yağ yakıcı yiyecekleri öğrenebilirsiniz.

Anason çayı faydaları

Mide ve bağırsak gazlarını giderir, hazmı kolaylaştırır. Adet kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Anne sütünü arttırır. Sakinleştirici etkisiyle sinirleri yatıştırır, uykusuzluğu önler. Kan dolaşımın düzenli olmasını sağlar ve migren ağrılarını hafifletir.

Melisa çayı faydaları

Yapraklar sakinleştirici, gaz söktürücü, terletici ve antiseptik etkilere sahiptir. Huzursuzluk ve sıkıntıları giderir. Baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi şikâyetleri azaltır. Hazımsızlık, baş ağrısı ve migrende de faydalıdır.

Rezene çayı faydaları

Mide ve bağırsak hareketlerini artırır. Uçucu yağı, düz kaslarda meydana gelen spazmları giderici olarak kullanılır. Bronş mukozası üzerindeki salgıları artırmada ve iltihap gidermede etkilidir. Gaz söktürücü ve süt arttırıcıdır.

Yeşil çay faydaları

Yeşil çay, bağışıklık sistemini güçlendirir, direnç artırır. Sakinleştirici etkisiyle sinirleri yatıştırır. Yeşil çay içerisinde bulunan kateşin isimli madde kilo vermeyi hızlandırıyor. Özellikle karın bölgesindeki yağlanmayı azaltıyor. Yeşil çay, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına katkı sağlıyor ve bu sayede vücudun daha fazla kalori ve yağ yakmasına yardımcı oluyor.

Göbek eritmek için çay tarifi nedir, öğrendiniz. Afiyet ve şifa olsun.