Sağlık

Grip Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

411views

Acı yiyin: Biberlere acı tadını veren maddelerin mukozayı yumuşatıcı özellikleri de vardır. Acı yiyince çoğu insanın burnunun akma nedeni budur. Acı bir şeyler yemek, burun akıntısı yüzünden çekilen sıkıntıları azaltmaya yarayabilir.

Burnunuza tuzlu su çekin: Burnunuza tuzlu su çekerek hem sinüslerinizi açabilir hem de bu bölgeyi virüslerden arındırabilirsiniz. Tuzlu suyu kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi, sinüs temizleme kitlerinden de satın alabilirsiniz.

Ağrı kesici kullanın: Reçetesiz satılabilen hafif ağrı kesiciler, grip yüzünden oluşan kırıklığı gidermede faydalıdır. Ancak reçeteli ilaçları, doktorunuza danışmadan kullanmayın.
Grip olduğunuzda ağrıları gidermek için aspirin KULLANMAYIN. Viral hastalıklar sırasında aspirin kullanmanın beyin ve karaciğere hasar veren Reye’s Sendromu’na yol açtığı düşünülmektedir.

Öksürüğü önleyici ilaçları deneyin: Öksürüğü önleyen ve reçetesiz satılan ilaçlar da öksürük sorununu gidermede ve hastalığı biraz daha kolay atlamanızı sağlamada faydalı olur. Bu ilaçlara alerjiniz olmadığından emin olun ve reçeteli ilaçları, doktorunuza danışmadan kullanmayın.