dünyanın en iyi sağlık derneği
dünyanın en iyi sağlık derneği
Sağlık

Gribe Karşı Savaşan Besinler

345views

Gripten bir an önce kurtulabilmek için bağışıklık sisteminizin güçlü olması önemlidir. Griple savaşta en iyi yol; hiç grip olmamaktır. Griple savaşan bu besinler sayesinde bağışıklık sisteminizi gribe karşı güçlü ve hazır bir hâlde tutabilir ve gribi daha vücudunuza girmeden engelleyebilirsiniz.

 

Mantarlar: Griple savaşta mantarların adı pek geçmez; ancak içlerindeki selenyum, bağışıklık sisteminizdeki akyuvarların mikroplara karşı savaşında çok önemlidir.

Sarımsak: Sarımsağın mikroplara karşı etkili olduğu bilinir. Sarımsağın içinde bulunan alisin adlı bir maddenin mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır. Araştırmalara göre; düzenli olarak sarımsak tüketen kişilerin grip olma ihtimali, tüketmeyenlere oranla %46 daha düşüktür ve hastalığı çok daha çabuk atlatırlar.

Çay: Milletçe, severek tükettiğimiz çay, gribe karşı savaşta da size yardımcı olabilir. İçindeki antioksidanlar ve teanin sayesinde çay, gribe karşı vücudumuzu güçlendiriyor. İster yeşil çay olsun ister siyah, günde 1-3 fincan arasında tüketmeniz tavsiye olunur.