Sağlık

İlaçsız yaşamanın yolları

622views

Dertlerimize derman olmak üzere üretilen ilaçlar hepimizin hayatında önemli yer tutuyor. Ne zaman bir derdimiz olsa ilaçlardan medet umuyoruz. Bu ilaçların ardında ise yıllar süren bilimsel araştırmalar ve büyük üretim tesisleri var; yani aslında dev bir sanayi ilaç sektörü. İnsan düşünmeden edemiyor; her sanayi kolu gibi ilaç sektöründe de asıl amaç para kazanmak olabilir mi diye.

 

Bağışıklık Sistemi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş bu konuya eğilmiş ve ilaç sektörünün bizi ilaçlara bağımlı hâle getirdiğini, tedavi etmeyen ilaçları ömür boyu kullanmaya mahkûm edildiğimizi. Söylüyor ve bağışıklık sistemini güçlendirerek bir çok ilacı kullanmaktan uzak durabileceğimizi ve çok daha sağlıklı olabileceğimizi söylüyor ve ekliyor:

“Gereksiz ve bilinçsiz ilaç kullananların, hayat boyu ilaca mahkûm edilenlerin, hastane hastane gezip de derdine derman bulamayanların ne çektiğini iyi biliyorum. Oysa çok basit, çok ucuz önlemler alarak bu cefayı çekmemek mümkün! İnsani, doğal ve yan etkisiz önlemler… Yani hastalanmamak mümkün! Ben bunun formülünü veriyorum, koruyucu hekimlik anlayışını modern, güncel verilerle bugüne taşıyorum. Bunu yaparken de tıbbın ve fitoterapinin araştırma-geliştirme gücünden yararlanıyorum.”

Endüstriyel tıp, daha fazla kazanç dürtüsüyle mümkün olduğu kadar çok ilaç satmayı hedefliyor. İnsanları tam tedavi etmeyerek hayat boyu ilaca mahkûm etmek, ticari tıp sisteminin en büyük arzularından biri! Bu anlamda ‘”tedavi sektörü” zaman zaman bir labirenti andırıyor. Sürekli ilaç alıyorsunuz, ama iyileşemiyorsunuz, üstelik bu ilaçların yan etkileriyle vücudunuzun başka başka yerleri arıza veriyor. İşin içinden çıkamıyorsunuz! Çözüm mü? En iyisi bu labirente hiç düşmemek, yani hastalanmamak… İşte “İlaçsız Yaşam” size hastalanmamanın yollarını göstermek, vücudun en önemli kalkanı olan bağışıklık sistemini savaşa hazırlamayı öğretmek için yayımlandı.

Fitoterapi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biri olan Dr. Ümit Aktaş’a göre hastalanmamak mümkün. Nasıl mümkün? Bağışıklık sistemini tabiattan gelen ilaç-besinlerle ve probiyotiklerle her daim güçlü tutmakla mümkün. Bağışıklık sistemi zayıfladığında ise doğal takviyelerle desteklemek gerekiyor.

Ümit Aktaş bir “bağışıklık sistemi uzmanı”. Modern tıbbın “önce zarar verme” anlayışının takipçisi. Bir tıp doktoru olarak, endüstriyel tıbbın yanlışlarını, tedavi etmeyen ilaçların bile bile pazarlanmasını, sistemin insanları bir kazanç objesi olarak görmesini eleştiriyor.

Dr. Aktaş, İlaçsız Yaşam kitabında romatoid artrit, fibromiyalji, multipl skleroz (MS), sedef, astım, alerji, egzama, Hashimato, diyabet, ülseratif kolit ve kanser gibi “sebebi bilinmiyor, tam olarak iyileşmez, ölene kadar ilaç kullanacaksın” denen hastalıkların temel sebebini açıklayarak doğal tedavi yöntemlerini anlatıyor. Hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik öneriler sunuyor.

Bu kitap bir hastalanmama ve hastalıklardan kurtulma kitabı! Kitapta yer alan tüm bilgiler bilimin süzgecinden geçirildi. Bilimsel kanıtı bulunmayan hiçbir öneriye yer verilmedi. Kendinizin ve sevdikleriniz sağlığınızı akıllıca yönetmek istiyorsanız İlaçsız Yaşam benzersiz bir kitap! Sistem eleştirisiyle teorik, kurtuluş reçeteleriyle sonuna kadar pratik bir başucu kitabı!

Kitap neler anlatıyor?

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ NASIL GÜÇLENDİRİRİZ?
99 İLAÇ BESİN
SAĞLIKLI YAŞAMIN TEMELLERİ
YAŞLANMAYI GECİKTİRME (ANTIAGING)
HER EVE DOĞAL BİR ECZANE
VİTAMİN VE MİNERALLERİN ÖNEMİ
RENKLERLE GELEN SAĞLIK
OBEZİTE
HANGİ HASTALIKTA NE YAPMALIYIM?