ManşetSpor

Kilo verme egzersizleri resimli anlatım

1.6Kviews

evde-kilo-verme-egzersizleri

Kilo verme egzersizleri resimli anlatım

Soğuk havada dışarı çıkıp yürümek zordur ama evde kilo verme egzersizleri yapmak hem kolay hem etkilidir. “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak sizlere, kısa sürede forma girmenizi sağlayacak ve zayıflamayı hızlandıracak spor hareketlerini sunuyoruz. İşten, okuldan eve döndüğünüzde veya sabah erken saatlerde sadece 10 dakikada bu hareketleri yaparak kilo verebilirsiniz.

Kilo verme egzersizlerine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır: Vücudunuzdaki kasları spor için ısıtmalısınız. Bunun en kolay yolu ise, hareketli bir şarkı açıp birkaç dakika boyunca dans etmektir. Eğer dans etmek sizin için zorsa, yerinizde tempolu yürüyerek kaslarınızı spor için hazırlayabilirsiniz.

Spor hakkında bilmeniz gerekenlerden biri ise, egzersizleri tamamladıktan sonra kasları rahatlatmak için esneme hareketleri yapmaktır. “Diyete Başlıyorum” web sitemizin spor bölümünde yine resimli anlatımla esneme egzersizlerini bulabilirsiniz. Ama biz şimdi, evde kilo verme egzersizlerinin neler olduğuna bakalım.

Bu hareketlerin her birini 10 adet tekrardan oluşan 1 set şeklinde yapın. Toplam spor süreniz en az 10 dakika olmalıdır. Spordan sonra terleyerek kaybettiğiniz suyu yerine koymak ve yaktığınız yağları idrar ve terle vücuttan atmak için su içmelisiniz. Dilerseniz, limonlu su içerek daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Basen ve bacak egzersizleri resimli anlatım

Resimli göbek eritme egzersizleri

Evde kilo verme egzersizlerini en az 1 hafta boyunca her gün yapmalısınız. Günden güne vücudunuzun geliştiğini ve kalıcı kilo verdiğinizi göreceksiniz. İlk günlerde hareketleri yapmakta zorlanabilirsiniz ama buna takılmayın, tekrar yaptıkça daha iyi olacaksınız. Zorlandığınız anlarda düşüp kalkıp yürümeye devam ettiğiniz çocukluğunuzu hatırlayın: Hiçbir bir çocuk ‘ben çok düştüm’ deyip yürümen vazgeçer mi? Siz geçmediniz ve yürüyebiliyorsunuz, aynısını spor için de yapın!

Eğer egzersiz anlatımları sizin için yeterli gelmediyse veya biriyle birlikte spor yapmaktan hoşlanıyorsanız, aşağıdaki video size yardımcı olacaktır.