DiyetManşet

Kilo vermek için 5 süper diyet önerisi

679views

kilo-vermek-icin-diyet

Kilo vermek için 5 süper diyet önerisi

Takipçilerimiz bize, “Kilo vermek istiyorum, ne yapmalıyım?” diye soruyor. Eğer siz de onlardan biriyseniz, “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak bilimsel araştırma sonuçlarına göre hazırladığımız kilo vermek için süper diyet önerilerimizi okumalı ve hemen uygulamalısınız!

Kilo vermek için başarılı olmanın kesin yolu, sizin için faydalı alışkanlıkları tekrarlamanızdır. 2 gün diyet yapıp, kilo veremediğinizi görünce hemen pes edip bir çocuk gibi kaçmak sizi zayıflatmaz. Yapmanız gereken, gerçek bir yetişkin gibi davranıp bu soruna karşı savaşmak ve her ne olursa olsun yolunuzda devam etmektir. Kendinize kilo vermek için en az 1 ay şans tanıyın. Bir ay boyunca her gün bu önerilerimizi yerine getirin ve size GARANTİ ediyoruz ki her hafta kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Tuz kullanmayı bırakın

Aşırı miktarda tuz kullanmak, başta ödem olmak üzere kilo ve sağlık sorunlarına yol açar. Sağlıklı zayıflamak ve kilonuzu korumak için her gün biraz azaltarak tuz kullanmayı bırakın. Damak tadınızın alışması için tuz yerine, kilo vermeyi hızlandıran baharatlar kullanın. Merak etmeyin, zamanla tuzlu yemeklerin tadından hoşlanmayacak hale geleceksiniz.

Daha sağlıklı unu tercih edin

Kilo verirken sevdiğiniz yiyeceklerden ayrı kalmak istemiyorsanız, sağlıklı un türlerini tercih edebilirsiniz. Glisemik indeksi düşük yani kan şekerini hızlı yükseltemeyen Slimini Light Un ile diyete uygun, sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, sabah kahvaltısına krep yapabilirsiniz.

slimini-un-banner

Zeytinyağına dikkat edin

Zeytinyağı sağlık ve zayıflama açısından çok faydalıdır ancak kilo verme sürecinde dikkatli kullanılması gerekir. 1 yemek kaşığı zeytinyağı 9 kaloridir ve fazladan kullanacağınız zeytinyağı, çok faydalı bile olsa vücudunuzda yağ ve kilo olarak depolanır. Bu yüzden, büyük bir kase salataya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edin. Salatayı iyice karıştırdığınızda tadının zenginleştiğini göreceksiniz. Ayrıca, limon ve sirke gibi faydalı besinleri salatalarınıza dilediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Hareketli olmayı seçin

Amacınız ister kilo vermek olsun ister mutlu yaşamak, hareketli olmayı seçmelisiniz. Her gün yarım saat dans etmek veya yürümek veya koşmak veya yüzmek gibi aktivitelerde bulunmak hem sarkmadan zayıflamanızı hem de depresyon, üzüntü, öfke gibi olumsuz ruh hallerinden kurtulmanızı sağlar. Spor, illa ki dışarıda yürüyerek yapılmak zorunda değildir, evinizde zayıflamayı hızlandıran hareketler yapabilirsiniz ve biz “Diyete Başlıyorum” olarak size bu konuda da yardımcı oluyor.

Evde resimli spor hareketleri için TIKLAYIN

spor-yapan-kadin

Her gün su için

Kilo vermekte zorlanan insanların en büyük hatası, yeterli miktarda su içmemektir. Ayrıca, susuz kalan vücutta selülit, ödem gibi sorunlar meydana gelir. Her gün, en az 12 bardak su içerek hem kilo verin hem mutlu olun. Eğer, çok sık tuvalete gitmekten şikayet ediyorsanız, suyunuzu oturarak ve en az 3 yudumda yavaş yavaş için, su içmenin faydalarını ve farkı göreceksiniz.

Kola ve meyve suyundan uzaklaşın

Kola ve hazır meyve suları yüksek oranda zehirli şeker içerir. Fazla kilo, kanser, şeker hastalığı, insülin direnci gibi pek çok ölümcül soruna yol açar. Bu yüzden, kola ve meyve suyundan uzaklaşın. Canınız bunları içmek istediğinde, “Bu benim için zararlı” deyip kendinizi sakinleştirin ve bir bardak su veya ayran veya bitki çayı içerek bu zararlı alışkanlıktan kurtulun. Unutmayın: Bu sadece bir alışkanlıktır ve sürekli tekrar yaparak değiştirebilirsiniz.