DiyetManşet

Kilo vermek için pratik bilgiler

665views

alkali yiyecekler

Kilo vermek için pratik bilgiler rehberimizi okuduktan sonra siz de ‘aç kalmadan kilo verdim’ diyen kişilerden biri olabilirsiniz! Az yemek yemek, yağ yakmak, spordan fazla verim almak, zehirlerden arınmak için her şeyi kilo vermek için pratik bilgileri okuyarak yapabilirsiniz.

Yemeklerinize çorbayla başlayın

Az yemek için diyetinize yağ oranı düşük, protein oranı yüksek bir çorbayla başlayın. Bu, iştahınızı azaltıp diğer yemekleri daha az yemenizi ve dolayısıyla kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yemeklerinizi yavaş yavaş yemek için kendinize zaman tanıyın. Büyük lokmaları yutarak yemek sindirim için çok kötüdür. Her ısırıştan sonra çatalınızı masaya bırakırsanız lokmanızı daha iyi çiğner ve yemekten de daha çok zevk alırsınız.

Her yere yürüyerek gidin

Yürüyüş en doğal egzersiz olduğu için gidebileceğiniz her yere yürüyerek gidin. Öğle tatilinde yemeğinizi yedikten sonra mutlaka yürüyüşe çıkıp oksijen alın ve vücudunuzun kalori yakmasını sağlayın. Bu, kilo vermek için en iyi pratik bilgilerden biridir.

Su içerek zayıflayın

Kilo vermek için pratik bilgilerden biri günde on iki bardak su içerek vücudunuzdaki yağlar, zehirler ve fazla kiloların dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz. Su içmek, kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Üstelik, kendinizi daha dinç, güzel ve iyi hissetmenizi sağlar. Suyun içine taze nane, limon, zencefil, greyfurt ekleyerek daha da besleyici hale getirebilirsiniz.

Kilo verdiren alkali su tarifi için tıklayınız

Soğuk hava yağ yakıcıdır

Sıcak bir oda yerine soğuk bir ortamda egzersiz yapmanız kan dolaşımınız için daha iyidir. Ayrıca, bu sayede egzersizin yağ yakıcı ve kilo verdirici etkisini artırmış olursunuz.

Spor aletleriniz ortada dursun

Egzersiz aletlerini kolayca ulaşabileceğiniz, gözünüzün önünde olacak yerlere yerleştirin. Bu sayede her seferinde kaldırıp indirmek için uğraşmak zorunda kalmaz ve spor yapmaya üşenmezsiniz. Ayrıca, spor aletini sürekli görmek size spor yapmayı hatırlatır. Kilo vermek için pratik bilgilerden biri de budur.

Atıştırmaya son verin

Öğünler arasında atıştırmayın. Eğer dayanamayacak kadar acıkırsanız az yağlı yiyecekleri seçin ve az miktarda yiyin. Yediğiniz miktarı kontrol edebilmek için mutlaka tabağa alın; direkt olarak kavanoz, kutu ya da konserve içinden yememeye dikkat edin.

Atıştırma isteğini kesen kahve tarifi için tıklayınız

Egzersizi abartmayın

Egzersiz yaparken olimpiyatlara hazırlanmadığınızı hep aklınızda tutun; kendinizi çok zorlamayın. Egzersizle kilo verebilmek için illa da acı vermesi ve sizi çok yorması gerekmez. Nabzınız yükselsin, terleyin yeterlidir.

Akşam yemeğini yiyin

Hızlı kilo vermek için aklınızdan öğle veya akşam yemeğini yememek, kahvaltı yapmamak ve bu sayede daha az kalori alıp incelmek geçebilir ancak BU BÜYÜK BİR HATADIR! Kan şekeriniz düzer, metabolizma zayıflar ve vücudunuz her yediğinizi yağ olarak depolamaya başlar.

Öğle yemeğini atlayıp akşam yemeğinde aşırı derecede yerseniz, vücudunuz bunları yakmak yerine yağ olarak depolar ve şişmanlarsınız. Doğrusu, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini zamanında yemek ve vücudun enerji olarak kullanmasını sağlamaktır.

Hangi yemek kaçta yenmelidir, öğrenmek için tıklayın

tost-kahvalti

Mutlaka kahvaltı yapın

Kahvaltı günün en önemli öğünü ve kilo vermek isteyenler için altın değerinde bir fırsattır, bu Kilo vermek için pratik bilgilerden biridirSabah uyanır uyanmaz iki büyük bir bardak su için ve yarım saat içinde kahvaltı yapın. Bir haşlanmış yumurta, domates, salatalık ve peynirden oluşan kahvaltı sizi dört saat tok ve zinde tutar.

Balık yiyerek zayıflayın

Diyetinize mutlaka balık ekleyin. Hem yağ oranı düşüktür hem de kan pıhtılaşmasını yani felç riskini önleyen maddeler taşır. Ayrıca, balık içindeki Omega 3 yağları, vücudunuzdaki kötü yağlara tutunur ve idrar, ter, dışkı yoluyla vücuttan atılmasını ve doğal olarak zayıflamanızı sağlar.

Omega 3 kullanabilirsiniz

Eğer balık yemekten hoşlanmıyorsanız, güvendiğiniz bir doktorunuzdan size Omega 3 kapsülü yazmasını isteyin. İhtiyacınıza göre günde 2 kez veya 1 kez Omega 3 kapsülü içmek hem genel sağlığınızı korur ki bu sayede daha az hasta olursunuz hem de metabolizmayı hızlandırır ki bu sayede hızlıca yağ yakıp kilo verirsiniz.

Kilo vermek için pratik bilgiler bunlardır.