İçeceklerManşet

Denenmiş yağ yakıcı diyet çayı tarifi

1.61Kviews

Yağ yakıcı diyet çayı tarifi

Yağ yakıcı diyet çayı tarifini evdeki malzemelerle kolayca hazırlanıyor. Tamamen doğal ve ekonomik bu çayın mucize faydaları var! Türkiye’nin en iyi sağlıklı yaşam portalı ‘Diyete Başlıyorum’ editörleri olarak bu çayı sık sık içiyoruz ve size de tavsiye ediyoruz.

Sadece dört malzemeyle hazırlanan yağ yakıcı diyet çayı tarifi başlıca şu faydaları sağlıyor: ödem atıyor, idrar söktürüyor, göbek ve basenlerdeki şişkinliği indiriyor, tatlı isteğini kesiyor ve yağ yakıyor.

Malzemeler,

  • 1 litre oda sıcaklığında su
  • 1 adet limon
  • 10 yaprak taze nane
  • 1 adet salatalık

Hazırlanışı ve kullanımı,

Çayımızı geceden hazırlıyoruz, bu sayede bitkilerin özleri iyice çayın içerisine geçiyor ve ödem atmak için daha çok fayda görüyoruz. Bir litre suyu sürahi veya şişeye alın. Salatalık ve limonu istediğinizi gibi dilimleyip suya ekleyin. Geceden sabaha kadar suyu isterseniz buzdolabında isterseniz dışarıda bekletin. Elde ettiğiniz ödem söktürücü bitki çayını gün boyunca bardak bardak içip bitirin.

detoks-cayi2

Önemli bilgiler,

Çayı sakın ısıtmayın veya kaynar suyla hazırlamayın; yoksa limon ve nanedeki vitaminleri kaybedersiniz. Soğuk veya oda sıcaklığındaki su kullanın.

Eğer o an evde salatalık yoksa, salatalık kullanmadan da çayı yapabilirsiniz ama taze nane ve limon şarttır, onlar olmadan bu çay olmaz!

Yağ yakıcı diyet çayına ek olarak günde 1 litre sade suyu mutlaka içmelisiniz.

İstediğiniz kiloya düşene kadar çayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Emziren anneler yağ yakıcı diyet çayını kullanabilir.

yag-yakici-yogurt-banner