DiyetManşet

Kilolu insanlar nasıl zayıflar?

969views

sisman-kadin-mutsuz

Fazla kilolarından kurtulup ince ve sağlıklı yaşamak isteyen insanlar var. Ancak, işe neden başlayacakları konusunda kafaları oldukça karışık… Eğer siz de onlardan biriyseniz, kilolu insanlar nasıl zayıflar sorusuna uzman cevapları sunduğum makalemi dikkatle okumalısınız. Önerilerimi uyguladığınız takdirde kilo vererek hayalinizdeki vücuda kavuşacaksınız.

Zayıflamanın temel formülü nedir?

Zayıflamak için en temel formül, fazla kilolu olduğunu kabul etmektir. Sonraki adım ise, bu kilolardan kurtulmak için şok diyetler, ağlayıp sızlanma, kendine acıma, zayıflama hapı ve çayı kullanma gibi yararsız uğraşlara girmemek gerekir. Kilo vermek için gerçekçi olmak zorundasınız. Kendinize, kaç kilo fazlanız varsa onlardan kurtulmak için diyet ve spor yapma sözü vermeli ve sadık olmalısınız.

Kilolu insanlar diyete nasıl başlamalıdır?

Vermeniz gereken ister 10 kilo olsun, ister 40 kilo aslında hepsinin başlangıç noktası aynıdır: Su içmeye başlamak! Mesleğim gereği kilo vermek isteyen insanlarla sık sık görüşüyorum, onlara günde kaç bardak su içtiklerini sorduğumda cevaplar genelde şöyle oluyor:

 • Su içmeyi unutuyorum.
 • 3-4 bardak içiyorum.
 • Bazen 10 bardak içiyorum.
 • Su içmenin işe yaramadığını düşünüyorum.

Bu cevaplar eğer size tanıdık geliyorsa, hemen fikrinizi ve alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekiyor! Diyet ve sporla vücutta yakılan yağları dışarı atmak için su içmek zorundasınız. Su içmek ayrıca, açlık ve tatlı krizlerini önlemeye yardımcı olur. Hemen şimdi, günde 15 bardak su içmeye başlayın.

su-icmek-kilo-verdirirmi

Kilolu insanlar nasıl beslenmelidir?

‘Bana bir diyet listesi verir misiniz?’ sözünü sık sık duyuyorum. Bir yanıyla haklı bir istek olsa bile kilo vermeyi karmaşık hale getirdiğini düşünüyorum. Başarılı diyet için liste kullanmak yerine zararlı besinleri öğrenip onları hayattan çıkarmak daha doğru ve yararlı oluyor. Örneğin, verecek kaç kilonuz olursa olsun aşağıdaki yiyecek ve içecekleri tüketmeyi azaltarak bırakın.

 1. Kremalı makarnalar
 2. Alkol
 3. Simit
 4. Baklava
 5. Beyaz un
 6. Beyaz şeker
 7. Beyaz ekmek
 8. Şekerli sodalar
 9. Hazır meyve suları
 10. Şekerli çay ve kahveler
 11. Şuruplu ve kremalı kahveler
 12. Pizza
 13. Her türlü kızartma
 14. Kokoreç
 15. Sosis
 16. Salam
 17. Gazoz
 18. Kola
 19. Tavuk, balık kızartması
 20. Pasta, çikolata

Eğer bu zararlı yiyecek ve içeceklerle aranıza mesafe koyar, zamanla miktarını azaltırsanız kilo vermeniz çok kolay olacaktır. Geriye kalan ev yemeklerini, taze sebze ve meyveleri, ızgara kırmızı et, tavuk ve balığı, süt ürünlerini ve yumurtayı gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

acikhava-spor-kadin-diyet

Kilolu insanlar nasıl spor yapmalıdır?

Kilolu insanlar spor konusunda ikiye ayrılıyor: Birinci sınıf kesinlikle çok üşeniyor ve hiç spor yapmıyor. İkinci sınıf ise bir an evvel zayıflamak için çok hızlı ve fazla spor yapıyor. Esasında bu iki yaklaşım da hatalıdır, sağlık ve kilo verme sürecini olumsuz etkiler. Kilolu insanlar için en ideali, kalbi yormayacak ancak metabolizma hızlandırmaya yardım edecek hafif sporlar yapmaktır. Aşağıda birkaç örnek bulabilirsiniz:

 1. Günde toplam 20 dakika hafif tempoda yürüyüş
 2. Günde toplam 15 dakika hafif tempoda yürüyüş
 3. Günde toplam 30 dakika hareketli müzikte dans
Kilolu insanlar nasıl hızlı zayıflar?

Elbette bir an evvel üzerinizde ağırlık yapan kilolardan kurtulmak istiyorsunuz. Müjdeli bir haberim var: Sağlığınıza zarar vermeden zayıflama kürleriyle hızlı kilo verebilirsiniz. Örneğin, günde yarım kilo verdiren zencefilli yoğurt kürü size çok yardımcı olacaktır. Aşağıda, kilolu insanların zayıflamasına yardımcı tamamen doğal, etkili ve ekonomik zayıflama kürleri tariflerini bulabilirsiniz. (Okumak için üstlerine tıklayın)

esra-yogurt-kuru

Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü tarifi
Tatlı isteğini kesen tarçınlı Türk kahvesi tarifi
Ödem söktüren detoks suyu tarifi
Ayda 4 kilo yağ yaktıran tarçınlı süt tarifi
DAHA FAZLA ZAYIFLAMA TARİFİ İÇİN TIKLAYIN