DiyetİçeceklerManşet

Tatlı isteğini kesen alkali su tarifi

1.28Kviews

tarcinli-detoks-suyu-kapak

Kilo almanın en önemli sebeplerinden biri, sık sık tatlı yemektir. Vücuda, ihtiyacından fazla ve kötü kalori yüklemek başta göbek olmak üzere basen ve kollarda yağlanmaya sebep olur. Ama artık bu tatlı krizlerinden kurtulmak, günden güne zayıflamak için kullanabileceğiniz çok etkili ve evde yapabileceğiniz alkali su tarifimiz var!

Sadece 2 malzemeyle, kolayca hazırlanan detoks suyu tarifi hem tatlı isteğini kesiyor hem de sık sık büyük tuvalete çıkarak zayıflamanızı kolaylaştırıyor. İhtiyaç duyacağınız malzemeleri aktardan alabilirsiniz. Çalışıyorsanız veya öğrenciyseniz, detoks suyunu bir şişeye doldurup yanınızda götürebilirsiniz.

En etkili zayıflama kürlerinden biri olan tarçınlı detoks suyunu size sunmadan önce tatlıya bakış açınızda mutlaka değişiklik yapmanız gerektiğini söylemek istiyoruz. Çünkü pek çok insan, tatlı yemenin kendini şımartmak, ödüllendirmek olduğunu düşünüyor. Ama sonucunda yağlı, gevşek bir bedenle yaşamaya mahkum oluyor. Böyle bir ödül olabilir mi?

Tatlı isteğinden kurtulmak, bir alışkanlık konusudur, düzenli uygulama ve sabır gerektirir. İnsan beyni, neyi sık yaparsa ona bağlanma eğilimi gösterir. Siz de hep tatlı yediğiniz için beyniniz buna bağlandı ve onu istiyor. Oysaki, 21 kez farklı bir davranışı yaparak tatlı bağımlılığını yok edebilirsiniz. Canınız tatlı istediğinde hemen yemek yerine, derin bir nefes alın, bir bardak su için, zayıflamış halinizi hayal edin, sizi oyalayacak bir şey yapın: Örgü örmek, kitap okumak, evi temizlemek, yürümek gibi.

tarcinli-detoks-suyu-1
Tatlı isteğini kesen detoks suyu tarifi adım adım yapımı

Tatlı isteğini kesen detoks suyu, geceden hazırlanıyor ve ertesi gün sabaha kadar bekletiliyor. Bunu hep hatırlamak için telefonunuza alarm kurabilir veya buzdolabına “Detoks suyunu yap canım” diye bir not yapıştırabilirsiniz.

[quote_center] Tatlı isteğini kesen detoks suyu emziren anneler için uygundur. [/quote_center]

Malzemeler,

1 adet çubuk tarçın

1 adet küçük boy elma veya hurma

1 litre oda sıcaklığında su

Hazırlanışı,

Hangi meyveyi kullanmaya karar verdiyseniz: Hurma veya elma… Ortadan ikiye bölüp çubuk tarçınla birlikte bir litre suya ilave edin. Sabaha kadar bekletin.

Gün boyunca, yemeklerden önce veya acıktığınızı hissettiğinizde birer bardak için. Meyveyi, iyice çiğneyerek yiyin.

Sık sık idrar çıkmamak için: Suyu oturarak ve yudum yudum, acele etmeden için.

[quote_center] Bakın, 1 ayda 10 kilo veren takipçimiz Ayşegül Hanım, tatlı isteği konusunda neler düşünüyor [/quote_center]

‘Diyete Başlıyorum’ dediğimde 85 kiloydum, boyum ise 1.68’di. Aynaya bakmak içimden gelmiyor, kendimden nefret ediyordum. İçime kapanıyor, kimseyle görüşmek istemiyordum. Ama bir gün kendi kendime dedim ki: ‘Allah bana bu canı, ona eziyet edeyim diye’ vermedi. Bundan böyle ruhuma ve vücuduma iyi bakacağım.’

Önce şunu kabul ettim: Şeker, bizim düşmanımız, bizi zehirliyor. Bunu çok ama çok iyi anladım. Artık düşmanım şekerin her türlü halini biliyor ve kendimi ondan koruyorum. Bizim çok değerli bir organımız var: Karaciğerimiz. Diyebilirim ki karaciğer, vücudumuzun anneliğini yapar, bizi her şeyden korur, sever, kilo vermemizi sağlar, ruh halimizi düzenler. Nasıl ki annemiz bizim için gereken her şeyi yapıyorsa, karaciğerimiz de öyledir. Fakat o şekerler var ya ailenin düşmanı gibidir, annemizi döver, hayatımızı mahveder! Devamını okumak için buraya tıklayın! 

Önemli bilgiler,

  • Tatlı isteğini kesen suyu, istediğiniz kiloya inene kadar her gün içmelisiniz.
  • Elma kırmızı veya yeşil olabilir, hiç fark etmez.
  • Çubuk tarçını birkaç gün daha kullanabilirsiniz.
  • Toz tarçın olmaz, mutlaka çubuk/kabuk tarçın olmalıdır.

gobek-eritmebanner