Diyet

Kilolu olmanın korkunç zararlı

635views

Göbeğinde, basenlerinde, kollarında yağ depolanmış insanlardan bazıları ‘ben kilolarımla barışığım’ diyerek yemeye ve hareketsiz yaşamaya devam eder.

Göbeğinde, basenlerinde, kollarında yağ depolanmış insanlardan bazıları ‘ben kilolarımla barışığım’ diyerek yemeye ve hareketsiz yaşamaya devam eder. Eğer siz de bu insanlardan biriyseniz şunu kesinlikle bilmeniz gerekir: kilolarınız sizinle barışık değildir, size düşmandır! Gelin, kilolu olmanın zararlarını öğrenin ve hemen ‘Diyete Başlıyorum’ diyerek kendinizi ödüllendirin.

 

İdeal kilonun üzerinde olmak gerçekten berbattır çünkü fazla kilo ve yağlanma sadece görüntü bozukluğuna değil genel vücut sağlığında bozulmaya sebep oluyor. Yağlanma sonucu, en değerli organlarımız yani karaciğer, pankreas, kalp ve yumurtalıkların etrafı yağlarla kaplanıyor; hastalıklar meydana geliyor. Örneğin, kadınlarda sık rastlanan polikistik over hastalığının birincil sebebi aşırı yağlanma ve fazla kilodur.

 

Vücuttaki yağ hücreleri büyüdükçe etraflarındaki organlara zarar vermeye başlarlar. Özellikle cinsiyet hormonları olan östrojen ve testeron düzeyleri dengesizleşir. Kadınsanız hamile kalmak, erkekseniz hamile bırakmak çok zorlaşır. Yumurtalıkların yağlanması demek kadınlarda kısırlığa, erkeklerde kadın tipi meme büyümesine sebep olmaktadır. Aşırı kilolu insanlarda ise bu durum kansere kadar ilerliyor.

 

Kaliteli bir hayat yaşamak istiyorsanız, fazla kilolarınızdan kurtulmak zorundasınız!

İŞtah