Nar çiçeği çayı faydaları nelerdir?

hibiskus-cayi-faydalari-bardak

Zayıflamak isteyen okuyucularımız için nar çiçeği çayı faydalarından bahsetmek istiyoruz. Tatlı krizlerinden kabızlığa, sık acıkmaktan mide şişkinliğine kadar birçok soruna çare olan nar çiçeği çayı mutlaka tüketmeniz gereken bitkilerin başında geliyor!

  • Yağları yakıyor

İçeriğinde yüksek oranda C vitamini bulunduran nar çiçeği, vücudun güçlenmesini ve yağ hücrelerinin yakılarak yok edilmesini sağlıyor. Özellikle basen, göbek, bel çevresinde birikmiş yağlar için nar çiçeği çayı faydalı etki gösteriyor.

  • Kan şekerini düzenliyor

Bilimsel araştırma sonuçlarına göre nar çiçeği çayı, kan şekerini düzenliyor. Bu sayede sık sık acıkma, geç doyma sorunlarını da ortadan kaldırıyor. Kan şekeri düzenli olduğunda açlığa bağlı halsizlik, sinir, mide bulantısı gibi olumsuz etkiler de ortadan kalkıyor.

  • Mide şişkinliğini alıyor

Nar çiçeği çayı faydalarından biri de sindirim sistemini güçlendirmesi ve hazmetme sorunu yaşayan kişilerde tedaviye yardımcı olmasıdır. Bağırsaklardaki kurt ve parazitleri temizleyen bitki, aynı zamanda kabızlık problemi için de harika bir çözüm sunuyor!

[wp_ad_camp_1]

  • Tatlı krizlerini kesiyor

Tatlı krizlerini kesmek istiyorsanız, nar çiçeceği çayı size bu konuda destek sağlıyor. Günde bir iki fincan içilen çay sayesinde kan şekeri ve tokluk hissi düzenleniyor; tatlı yeme isteği yok oluyor. Bu sayede kilo veriyor ve fazla yağlardan kurtuluyorsunuz.

  • Nar çiçeği çayı nasıl hazırlanır?

Aktardan alabileceğiniz bir tutam kuru nar çiçeğini 1-2 fincan kaynamış suya atarak 4-5 dakika demleyebilir ve içerisine tarçın, limon, karanfil ekleyerek tüketebilirsiniz. Sıcak çay tüketmekten hoşlanmayanlar, nar çiçeği çayı demlendikten sonra oda sıcaklığında soğutup buz ekleyip içebilirler.

Evet, nar çiçeği çayı faydalarını öğrendiniz, şimdi zayıflama zamanı!

yag-yakici-yogurt-banner

“Nar çiçeği çayı faydaları nelerdir?” için 2 cevap

  1. Bende geçen cumartesi başladım bu çaya.56.7dim.ve uzun zamandır takılmıştım ne alıyodum ne veriyodum.çok yiyodum ondan sanırım.neyse bi haftam bitti bugün 8.ci günüm 54.9 çıktım.devam edicem..boyum 168 ve ideal kilom 60 olduğu halde bende bi takıntı oldu ve geçen sene 53ü gördüğüm zamanki mutluluğum pahabiçilmezdi.oyüzden zor gidiyo kilolarım ama yine başarıcam hatta 52 bile olmayı düşünüyorum.inşallah başarırım..

  2. Bende geçen cumartesi başladım bu çaya.56.7dim.ve uzun zamandır takılmıştım ne alıyodum ne veriyodum.çok yiyodum ondan sanırım.neyse bi haftam bitti bugün 8.ci günüm 54.9 çıktım.devam edicem..boyum 168 ve ideal kilom 60 olduğu halde bende bi takıntı oldu ve geçen sene 53ü gördüğüm zamanki mutluluğum pahabiçilmezdi.oyüzden zor gidiyo kilolarım ama yine başarıcam hatta 52 bile olmayı düşünüyorum.inşallah başarırım..
    27.12.2015

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir