ManşetSağlık

Ne zaman su içmeliyim?

636views

Su içmenin faydaları

Suyun zayıflamaya ve sağlığa mucize faydaları var. Suyu doğru zaman ve miktarda içmek, bu etkilerden yararlanmamızı sağlıyor. Diyetisyen Dilara İsmailoğlu ile görüştük ve su içmenin püf noktaları hakkında bilgi aldık, sizlere iletiyoruz.

Metabolizmanızı suyla uyandırın

Her güne 1 bardak su ile güne başlayın; bu sayede metabolizmanız uyanır ve daha hızlı kalori yakmaya başlarsınız.

Öğünlerden 30 veya 15 dakika önce alınan suyun metabolizmayı hızlandırma üzerine ve midede hacim oluşturarak öğünde fazla besin alımı engellemek adına önemli faydaları bulunuyor.

Yemek yerken su içmek sindirimi kolaylaştırıyor ve besinlerin midede yer kaplamasını sağlayarak daha çabuk doymaya yardımcı oluyor.

Su içmeyi hatırlamak için

Su içmek için susamayı beklemeyin. Görebileceğiniz yere bir sürahi su koymak size gün içinde su tüketmenizi hatırlatır. Yanınızda, arabanızda, çantanızda mutlaka şişe su bulundurun.

Ortalama değerler vermem gerekirse, erkeklerde 3,7 lt, kadınlarda 2,7 lt sıvı alımı olmalıdır. Bu sıvı alımına bitki çayları dahildir.

Yağ yakıcı diyet çayı tarifi

Zayıflatan sular hazırlayın

Suyun zayıflatan ve bağışıklık sistemini güçlendiren etkisini artırmak amacıyla bir sürahi suya limon, zencefil ve taze nane ekleyebilirsiniz. Böylece suyun tadını sevmeyenler de tüketimi kolaylaştırabilirler.

Kilo verdiren çilekli su tarifi için tıklayınız

Diyetisyen Dilara İsmailoğlu’na verdiği bilgiler için ‘Diyete Başlıyorum’ olarak teşekkür ederiz.