Diyet

Neden zayıflayamıyorum?

655views

‘Diyete Başlıyorum’ Facebook sayfamızda siz değerli takipçilerimizden şu soru geliyor: neden zayıflayamıyorum? Diyet yapıyorum, yediklerime dikkat ediyorum ama kilo veremiyorum. 

‘Diyete Başlıyorum’ Facebook sayfamızda siz değerli takipçilerimizden şu soru geliyor: neden zayıflayamıyorum? Diyet yapıyorum, yediklerime dikkat ediyorum ama kilo veremiyorum. Biz de bu sorunun cevaplarını araştırdık ve “neden zayıflayamıyorum” demenize sebep olan durumları bulduk. Haberimizi okuyun, önerilerimizi uygulayın ve siz de zayıflayanların arasında katılın!

 

İnsanları bilgilendirmemek

 

Kimileri utandığından kimileri de önemini bilmediğinden dolayı sağlıklı beslenmeye veya zayıflamaya çalıştığını çevresine söylemez. Ancak bu hatalı bir davranıştır. Çevrenizdeki insanlara nasıl bir çaba içinde olduğunuzu anlatıp onların da buna hassasiyet göstermesini rica edebilirsiniz. Böylece sizin yanınızda biraz daha dikkatli olurlar ve siz de her aile yemeğine gittiğinizde irade sınavından geçmemiş olursunuz.

 

Çok fazla diyet ürün tüketmek

 

Diyet ürünler gün içinde aldığınız kalori miktarını azaltmakta ve daha uzun süre tok kalmakta yardımcı olabilir; ama diyet ürünlerden mucize beklemek de hatalıdır. Diyet ürünlerin içinde yağ ve şeker gibi malzemelerin yerine kullanılan çeşitli yapay ürünler olabilir. Bu ürünleri sürekli tüketmenin uzun vadeli sonuçları ise henüz tam bilinmemektedir. Bu yüzden doğal ve düşük kalorili tok tutucu ürünlere yönelmeniz daha faydalı olabilir. Tok tutan ve yağ yakan yiyecekleri öğrenmek için tıklayınız

 

Neden

 

Duygusal atıştırmalar

 

Canınız sıkılınca ya da moraliniz bozukken canınız sürekli bir şeyler yemek istiyorsa buna bir dur demelisiniz. Çoğu zaman çoğu kişi bu alışkanlığının farkında değildir. Eğer böyle bir alışkanlığınız olduğundan kuşkulanıyorsanız acıktığınızda neden yemek yemek istediğinizi iyice düşünün. Gerçekten aç mısınız, en son ne zaman yemek yediniz? Bu soruların yanıtları ışığında acıktığınız sonucuna varıyorsanız muhtemelen duygusal atıştırma huyunuz yoktur. Duygusal açlığı önlemenin yollarını öğrenmek için tıklayınız!

 


 

{loadposition haber}

 

Ya hep ya hiç demek

 

Sağlıklı beslenmek veya diyet yapmak; yüksek kalorili veya abur cubur niteliğinde hiçbir şeyi ömür boyu yemeyeceğiniz anlamına gelmez. Tabiî ki arada bir çikolata, cips gibi şeyler yiyebilirsiniz. Ama önemli olan beslenmenizde bunların çok az yer tutmasıdır. Eğer bir parça kek yediniz diye tüm sağlıklı beslenme veya diyet düzeninizi “nasıl olsa diyetimi bozdum” diyerek bir kenara bırakıyorsanız bu büyük bir hatadır. Canınızın çektiği şeyden bir parça yiyin, tadını alın ve devam etmeyin. Bir parça çikolata haftalar süren zayıflama çabalarınızı ziyan etmez.

 

Evet, artık ‘neden zayıflayamıyorum‘ sorusuna doğru cevapları buldunuz, şimdi zayıflama zamanı!