Spor

Roller Blade

627views

Roller Blade
Tarihi çok eskilere dayanan Roller Blade, ilk kez 1840’lı yıldarda ortaya çıkmış ve en çok Alman’da ilgi görmüştür. 1900’lü yıllarda ise yavaş yavaş Amerika’da tanınmaya başlanmıştır.

Yıllar içinde gençlerin dikkatini çekmeye başlayan spor, bu sektörün büyümesine ve yeni özelliklerle kaliteli patenlerin üretilmesini sağlamıştır.

Roller Blade aslında bir sokak sporudur ve genellikle sokaklarda öğrenilir. Son yıllarda bu sporla uğraşanlara bakıldığında günümüzde Roller Blade’in sadece bir spor olmadığı, aksine bir yaşam tarzı olduğu görülmektedir.

Her sporda olduğu gibi Roller Blade de bir takım tehlikeler söz konusudur. Büyük tehlikeler olmasa da tedbir alınmalıdır. Bunun içinse, diz ve dirsek koruyucuları, hafif ve hareketleri kısıtlamayan bir kask, korumalı bileklikler kullanılır.

Roller Blade’in Özellikleri,

Boyut: Çap büyüdükçe hızıda arttığından, tekerleğin çapı önemlidir. Tekerlek çapları genellikle 44-88mm arasında değişmektedir.
Sertlik: Tekerleklerin sertlikleri farklıdır. Kullanılacak ortama göre değişen tekerleklerden, yumuşak olanlar dış mekanlarda sarsıntıyı daha çok emdiğinden tercih edilir ancak, bu tekerleklerinde ömrü kısadır.

Roller Blade yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

• Mutlaka güvenlik ekipmanlarını kullanılmalıdır.
• Hava karardıktan sonra kaymayın, zorunluysanız parlak kıyafetler giyin
• Trafiği yoğun olan yerlerden kaçınılmalıdır.
• Hızınızı her zaman kontrol edebileceğiniz seviyeye artırın.
• Trafiğin aksi yönünde asla kaymayın
• Denge kurmada, kollar büyük önem taşır. Olabildiğince kollarınızı kullanmaya çalışın.

Spor Türleri

Diyete Başlıyorum .com