Kişisel Bakım

Ebru Şallı’nın saç bakım maskesi

637views

Ebru Şallı’nın doğal ve etkili güzellik önerilerine, bakım maskeleri tariflerine bayılıyoruz! Bu yüzden de size sık sık Ebru Şallı tariflerini sunuyoruz. Bu kez, mevsim değişimiyle birlikte görülen saç dökülmesine karşı maske tarifi var.

Ebru Şallı’nın doğal ve etkili güzellik önerilerine, bakım maskeleri tariflerine bayılıyoruz! Bu yüzden de size sık sık Ebru Şallı güzellik tariflerini sunuyoruz. Bu kez, mevsim değişimiyle birlikte görülen saç dökülmesine karşı maske tarifi var.

 

Ebru Şallı saç dökülmesine karşı bakım maskesini haftada bir kez uygulamanız gerekiyor. Saçlarınız istediğiniz kadar güçlenene kadar maskeyi yapmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca, saç dökülmesini önlemek ve sağlıklı saçlara sahip olmak için günde en az 2,5 litre su içmeli; mümkün olduğunca açık havada yürüyüş yapmalısınız.

 

Malzemeler,
4 yemek kaşığı Hint yağı
2 yemek kaşığı çam terebentin yağı
1 adet yumurta sarısı

 

Hazırlanışı,
Tüm malzemeyi cam bir kapta karıştırıp saç diplerine ve uçlarına sürüp iyice yedirin. Saçlarınızı, geniş dişli tarakla tarayıp bir saç bonesi veya streç filmle kaplayın. 30 dakika boyunca bekleyin ve saçlarınızı ılık suyla çok hafif ıslatıp şampuanlayın. Şampuanı 3 dakika kadar saçlarınızda bekletip durulayın ve işlemi tekrarlayın.

 

Önemli bilgi,

Maske içinde yumurta sarısı olduğu için sakın ama sakın sıcak su kullanmayın!

Bitki çayı