Spor

En çok hangi sporlar yapılıyor?

644views

Geçtiğimiz yıllarda yükselişini takip ettiğimiz sağlıklı yaşam tercihleri 2014 yılında kendini daha da belli edeceğini şimdiden gösteriyor.


Geçtiğimiz yıllarda yükselişini anbean takip ettiğimiz sağlıklı yaşam tercihleri 2014 yılında kendini daha da belli edeceğini şimdiden gösteriyor. Spora ayırabilecekleri vakitleri çok az olan kişiler bile ellerinden geleni yapmaya, kısa süreli, hızlı sonuç alabilecekleri antrenman programlarına, kamplara katılmaya özen gösteriyorlar. Peki, bu yıl en çok hangi sporlar yapılıyor?

 

2014’ün favorisi sabah sporu

 

Günün yoğun ve hızlı temposuna başlamadan önce, sabahın erken saatlerinde, kendilerini zinde tutacak, bir anlamda ‘uyandıracak’ ve yeni günün stresini azaltmaya yardımcı olacak egzersizleri tercih edenlerin sayısı hızla artıyor. Geçtiğimiz yıllarda popülaritesini iş çıkışı yapılan spora kaptıran sabah antrenmanları tekrar hükümdarlığını ilan etmeye hazırlanıyor.

 

Sabah yapılan spor, normalde gün içinde yapılan egzersizden daha fazla kalori yakılmasına yardımcı oluyor. Sabah sporu, daha zinde ve enerjik bir gün geçirmeye, vücut üzerindeki stresi azaltmaya destek oluyor. Happy Mornings ismini taşıyan program sabahları 07:00-09:00 arasında gerçekleşiyor. Her sabah Hillside Sports Team, misafirleri spor, özellikle sabah sporu konusunda bilgilendiriyor. Sabah sporuna uygun özel bir kahvaltı menüsü kafede misafirleri bekliyor. Her sabah küçük sürprizlerle spor tutkusunu doruğa çıkaracak aktiviteler yapılıyor.

 

Koşuya devam

 

Sabah sporunun yanı sıra 2014’ün favori egzersizlerinden biri de kuşkusuz birkaç yıldır şampiyonluğu elinde bulunduran koşu. Gün içinde sürekli kapalı alanda çalışmak zorunda olan kişiler, açık havada yapabildikleri koşu antrenmanlarını sıklıkla tercih ediyorlar.

spor-trendleri-1 

Bu yıl herkes pedal çevirecek

 

Her dönemin favorilerinden olan koşunun yanı sıra popülaritesini kaptırmayan bir diğer egzersiz de bisiklet antrenmanları. 1 saat boyunca bisiklet üzerinde hem eğlendiren hem de kardiyovasküler ve fiziksel kondisyonunuzu geliştirmeye yardımcı olan bu ders, gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Bu egzersizlerle, bacaklar, gövde, kardiyo, denge, iç ve temel kas gruplarını hedef alan vücut egzersizleri yapılabiliyor. Dengeyi geliştirmeye ve daha çok kalori yakılmasını sağlamaya yardımcı oluyor. Bu yıl herkes pedal çevirmeye hazır olsun!

 

Zıpla ve dans et!

 

Bu yılın bir diğer spor trendi de sıçrama antrenmanları. Sıçrama antrenmanlarının dans figürleriyle birleştirildiği egzersizler, 2014’ün favorilerinden olacağının sinyallerini veriyor.  Sıçrama antrenmanlarının dans figürleriyle birleştirildiği bir grup egzersiz programı olan Jump, 50 dakika sürüyor. Kardiyo antrenmanı olan bu ders, kalp ve dolaşım sistemini en iyi şekilde aktive etmeye yardımcı olarak yağ yakımına destek oluyor. Dans figürleriyle eğlenilirken çeşitli sıçramalarla da yoğun bir egzersiz yapılıyor. 50 dakikalık bir Jump dersinde kişiye bağlı olarak yaklaşık 450-500 kalori yakılabiliyor. Üstelik Jump dersinde, trambolin de kullanılarak eğlence doruğa çıkarılıyor.

 

Tüm bu gelişmeler gösteriyor ki, spor artık hayatın merkezinde, her anında ve her yerde kendini hissettiriyor. İyi yaşam ve iyi hissetmek için, spor ve sporun ilişkili olduğu her şeyin önemi gittikçe daha fazla kişi tarafından algılanıyor.

spor-banner