DiyetManşet

Yulaf kepeği ile zayıflayanlar var mı?

937views

Diyet yaparken kilo vermek için yulaf kepeği tüketimi tavsiye ediliyor. Peki, gerçekten yulaf kepeği ile zayıflayanlar var mı? Yulaf kepeği hakkında bilgiler veriyor. Özel haberimizi sonuna kadar okuyun ve yulaf kepeği ile zayıflayanlar hakkında bilgi sahibi olun.

Yulaf kepeği ile lezzetli diyet tarifler yapabilirsiniz.

Yulaf kepeği, tokluk verici özelliğiyle diyetlerde tercih ediliyor. Bu sayede açlık çekmeden, fazla yemeden diyete devam etmek mümkün oluyor.

Yulaf kepeği zayıflatır mı?

Bir yemek kaşığı yulaf kepeği sadece 25 kaloridir. Güzel haber şu ki, kalori değeri düşük bu harika besin, saatler boyunca tok hissetmenize yardımcı olur. Bu sayede, gereğinden fazla kalori almazsınız ve sonucunda kilo verebilirsiniz.

Yulaf kepeği faydaları nelerdir?

Diyet ve sağlık açısından yulaf kepeğinin üstün faydaları var. Ana başlıklar halinde aşağıda listeliyorum.

 • Kan şekerini dengede tutar.
 • Uzun süre tokluk verir.
 • Bağırsak sağlığını güçlendirir.
 • Hastalıklara karşı koruma sağlar.
 • Kilo vermeye yardımcıdır.
 • Bir yemek kaşığı 25 kaloridir.

Yulaf kepeği ile zayıflayanlar var mı?

Sosyal medyada takipçilerim ve birebir hizmet verdiğim danışanlarıma yulaf kepeği tavsiye ediyorum. Evet, gerçekten zayıflayan var! Yulaf kepeği ile omlet yapıyor veya salataya ekliyorlar.

Özellikle, saatlerce tok tutması sayesinde yulaf kepeği kullananlar diyetine sadık kalıyor. Açlık ve halsizlik yaşamadığı için diyete devam etmek daha kolay oluyor.

Yulaf kepeği yerken mutlaka su içmelisiniz.

Yulaf kepeği nasıl yenir?

Sizlere, yulaf kepeği tarifi vermek istiyorum. Bunu, günün tüm öğünleri için yapabilirsiniz. Ben, özellikle kahvaltı veya ikindi vakti ara öğünü için tavsiye ediyorum.

Malzemeler,

 • 2 yemek kaşığı yulaf kepeği
 • 4 yemek kaşığı ev yapımı yoğurt
 • 1 çay kaşığı toz tarçın
 • 1 adet mevsim meyvesi
 • İsteğe göre bir çay kaşığı bal

Yulaf kepeğini tüketmeden önce suda, sütte veya yoğurtta bekletmenizi öneririm. Bu sayede yumuşuyor ve sindirimi kolaylaşıyor.

Hazırlanışı,

 1. Meyvenin kabuğunu soyup dilimleyin.
 2. Yoğurt, yulaf kepeği, tarçın ve meyveyi karıştırın.
 3. Geceden sabaha kadar veya en az beş saat buzdolabında bekletin.
 4. Yulaf ezmesi tarifi hazır, afiyet ve şifa olsun!

Önemli not: Dediğim gibi yulaf ezmesinin mutlaka suda, sütte veya yoğurtta beklemesi gerekiyor. Bunun için tarifi kahvaltı için yapıyorsanız geceden, ara öğün içinse sabahtan yapmanızı tavsiye ederim.

Peki, yulaf kepeği kalori nedir?

Esasında yukarıda yazmıştım ama güzel bilgiyi tekrar edelim: Bir yemek kaşığı yulaf kepeği sadece 25 kaloridir. Günlük ortalama 1800 kalori aldığınız diyet yaptığınızı düşünürsek, yulaf ezmesinden alınan kalori miktarı gayet uygundur.

Evet, “Diyete Başlıyorum” okuyucularına özel yazdığım makalenin sonuna geldik. Yulaf kepeği ile zayıflayanlar ve faydaları hakkında bilgi edindiniz. Eminim, bundan sonra diyetinize yulaf kepeği ekleyeceksiniz.

Kilo vermek için daha fazla bilgi gerekiyorsa, lütfen aşağıdaki haberlerimiz de okuyunuz: