Diyet

Zayıflamak için elma sirkesi işe yarar mı?

687views

Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde kadınlar, zayıflama yöntemlerini araştırıyor. Yüzlerce zayıflama kürleri var. Kadınlar arasında popüler olan bir kür ise sirke ile yapılan zayıflama kürü. Elma sirkesi zayıflatıyor. Sabah aç karnına ılık suyun içine bir yemek kaşığı elma sirkesi dökün ve için. Düzenli yapıldığı takdirde bu kür zayıflamanızı sağlayacaktır. Yağ eritme özelliği olan sirke, istenmeyen kilolarınızdan sizleri kurtaracak.

Elma sirkesi

Sabahları aç karnına ve kahvaltıdan yarım saat önce içeceğiniz elma sirkesi ile yaza formda girebilirsiniz. Zayıflama önerileri içerisinde en çok bilineni olan elma sirkesi aynı zamanda birçok şeye de faydalıdır. Bu kürü düzenli olarak içmelisiniz. Elma sirkesi zayıflatıyor ve sizin yaza mutlu bir şekilde girmenizi sağlıyor. Elma sirkesini kesinlikle sıcak su ile tüketmeyin. Kaynatılmış ve ılınmış su ile sirkeyi tüketin. Ayrıca sirkeyi içtikten sonra yarım saat boyunca hiçbir şey yemezseniz daha etkili sonuç alacaksınız. Zayıflamanız sirke suyu takviye bir kürdür. Diyetiniz ile birlikte kullanmalısınız.

elma-sirkesi-diyet
Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Mide rahatsızlığı olanlar için sirke rahatsız edici olabilir. Bu yüzden elma sirkesi zayıflatıyor diye midenizi bozmayın. Kronik mide hastalığı olanlar bu kürü içtikleri zaman rahatsızlık duyuyorsa, kesinlikle bırakmalıdır. Zayıflamak uğruna sağlığınızdan olmamaya özen gösterin. Sirkeyi sevmeyen ve sirkeden rahatsız olanla başka kürleri denemelidir.