Spor

Bel ve Karın Bölgesini İnceltmek

624views


Vücudumuzda en fazla yağ toplanan bölgeler bel ve karın bölgesidir. Doğru egzersizler ve beslenme yöntemi uygulandığında bu sorunlu bölgelerden kurtulmak mümkündür. Eğer siz de karın bölgenizi inceltmek, göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız önerilerimizi uygulayın!

Sırtüstü yere yatın, sağ bacağınızı içe doğru kırıp, dizinizi karnınıza doğru çekin ve sonra bacağınız dümdüz ve ayak parmak ucunuz tavana bakacak şekilde bacağınızı yukarı doğru uzatın. Ayak parmak ucunuzla tavanda küçük daireler çizdiğinizi düşünün. 10. daireyi tamamladığınızda durun ve ters yönde 10 daire daha çizin. Aynı hareket setini diğer bacağınızda da uygulayın. Bel inceltme hareketlerinde etkili ve kolay bu egzersizi yaparken bacak kaslarınız çalışıyor, karın ve bel bölgesi kaslarınız da harekete geçiyor.

Şınav çekme hareketinde olduğu gibi yere diz çöküp ellerinizi omuzlarınızın altına getirip, ellerinizle yere baskı yapın. Vücudunuzun tüm ağırlığı elleriniz ve dizlerinizin üzerinde olacak şekilde, karnınızı içeride tutmaya çalışıp beşe kadar sayın. Aynı pozisyonda kollarınızı kırıp gövdenizi yere hafifçe yaklaştırın ve sonra ellerinizle yeri iterek dirseklerinizi düzleştirip gövdenizi kaldırın.

Yere oturup bacaklarınızı kalça mesafesinden biraz daha fazla ayrı olacak şekilde aralıklı ve öne uzatın. Sağ eliniz sol ayak parmaklarınıza değecek şekilde eğilin, tekrar düz oturur pozisyona dönün, sonra sol eliniz sağ ayak parmaklarınıza değecek şekilde omurganızı döndürüp eğilin.