Spor

Pilates Nedir?

628views

Son günlerin trendi pilatesin, vücuda faydalarını, amacını, yapış şeklini merak ediyorsanız bu yazı tam size göre! Kendinizi daha genç ve dinç hissetmek istiyorsanız pilatesle ilgilenmenizi öneririz.

Adı pilatesle anılan Ebru Şallı’nın fit vücudunun sırrı pilateste saklı olabilir mi?

Pilates, vücudun duruşunu düzeltir. Doğru nefes tekniğini öğrenmeye yardımcı olur. Kadınlarda hamilelik sonrasında karın bölgesinde oluşan görüntü bozukluğunun giderilmesinde iyi sonuçlar verir. Bel ve sırt ağrılarının oluşmasını önlemeye katkısı bulunmaktadır. Vücuda faydasından başka stresten uzaklaşma için idealdir.

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilatese göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur.

Klasik egzersizlerde zayıf kaslar giderek zayıflama, güçlü kaslar da giderek güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adale yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklara yol açabilir. Pilateste, kas yapısı bir bütün hâline getirilir. Kilo vermeseniz de, ince görünürsünüz. Sakatlanmaları ihtimalini azaltır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Doğum sonrasında fit vücuda kavuşmak için pilatesten faydalanabileceğini söylemiştik. Bu söylemi, işin uzmanından video anlatımla izlemek ister misiniz?

Sağlıklı Günler Dileriz
Diyete Başlıyorum