Diyet

Diyette motivasyonu korumanın yolları

1.05Kviews

Diyette motivasyonu korumak için size harika önerilerimiz var! Özel haberimizi sonuna kadar dikkatle okuduğunuzda, kilo vermek için kendinizi motive edeceksiniz. 


Diyette motivasyonu korumak için size harika önerilerimiz var! Özel haberimizi sonuna kadar dikkatle okuduğunuzda, kilo vermek için kendinizi motive edeceksiniz.  İşte, diyette motivasyonu korumanın yolları!

 

Doğru hedefleri seçin

 

Diyette motivasyonu korumanın ilk yolu: hedefinizi doğru seçmektir. Diyet yaparken seçeceğiniz hedef başkalarını değil; sizi tatmin ve mutlu edecek bir hedef olmalı. Bir akrabanın düğününe yetişmek için 2 ayda 10 kilo vermek gibi hedefler koymayın. Bu tür “uçuk” hedefler, sağlıksız olmalarının yanı sıra, o gün gelip geçtikten sonra kendinizi bırakıp sağlıksız beslenmeye geri dönmenize neden olacaktır.

 

Kendinize iyi sebepler bulun

 

Zayıflamak için ana nedeniniz sağlıklı olmak olmalı. Sağlıklı olmanın yanı sıra daha güzel olacağınızı, özgüveninizin artacağını ve kendinizi daha iyi hissedeceğinizi de aklınızda tutmak, motivasyonunuzu korumanıza yardım eder.

 

Önce kendiniz için zayıflayın

 

Dışa dönük motivasyonlar kısa vadeli ve gelip geçicidir. “Yaza kadar 15 kilo vereyim.”, “Nişana kadar 8 kilo vereyim.” gibi düşüncelerle yola çıkmak yerine, hayatınızın kalan kısmında ideal kiloda olmayı kendinize hedef olarak seçin.

 

Uzun vadeli düşünün

 

Hayatınızdaki önemli gün ve dönemlere hazırlanırken yaşanan stresin üzerine bir de kilo vermeye çalışmanın stresini eklemeyin. Bunun yerine bir daha kilo sorunu yaşamamayı hedef olarak seçin.

{loadposition haber}

 

Kalıcı hedefler seçin

 

Böyle kalıcı bir hedef seçerseniz sabırsızlığını pençesine düşüp pes etme ihtimaliniz de kendiliğinden azalır. 10 kiloyu 1 haftada almadığınıza göre 1 haftada da veremezsiniz. Sakin, kararlı ve emin adımlarla ilerleyin.

 

Hap tuzaklarına düşmeyin

 

Bu şekilde ilerleyerek, aşırı sert ve sağlıksız diyetlerin ve ne olduğu belirsiz sözde zayıflama haplarının tuzağına da düşmezsiniz. Unutmayın ki insanların bu tip çözümlere yönelme sebebi sabırsızlık ve bezginliktir.

 

Çözümler

 

Diyet takviyeleri kullanın

 

Bazı takviye ürünlerini kullanabilirsiniz. Sağlığa zarar vermediği kanıtlanmış, güvenilir ve büyük firmalar tarafından üretilmiş destek ürünleri bulunmaktadır. Bunlar arasında kan şekerini düzenleyenler, metabolizma hızında ufak artışlara neden olanlar veya açlığı bastıranlar vardır. İsterseniz böyle bir ürün de kullanabilirsiniz. Bunlar cesaretinizi arttırmaya ve kendinizi daha dirençli ve güvende hissetmenize yarayabilir.

 

Egzersize bahane bulmayın

 

Tüm bunların yanında düzenli egzersiz yapmaya başlamınzda da yarar var. Çok yorucu ve yoğun şekilde egzersiz yapamasanız bile egzersiz yapın. Egzersiz yapmak kendinize olan güveninizi arttırmaya katkıda bulunacağı gibi hayatınızdaki birçok hedefe, daha kararlı bir şekilde ilerlemenizi de kolaylaştıracaktır. Düzenli spor yapmak yalnızca sağlığınızı değil, kişiliğinizi de olumlu yönde etkiler.

zayiflama-yontemleri-banner