DiyetManşet

Doğum kilolarını nasıl veririm?

765views

Hamile kalmakHamilelikte alınan kilolardan kurtulmanın zamanı geldi, öyle değil mi? ‘Diyete Başlıyorum’ ekibi olarak “Doğum kilolarını nasıl veririm?” diyenlere denenmiş, güvenli ve sağlıklı zayıflama yöntemleri sunuyoruz.

Emziren anneler kilo verebilir!

Bakın, önerilerimizi uygulayan takipçimiz Sıdıka Hanım, emziren anne olmasına rağmen 4 ayda tam 13 kilo verdi; siz de yapabilirsiniz! Emziren anneler için zayıflama yöntemlerini sizlerle adım adım açıklayacağız; dikkatlice okuyunuz ve fayda görmek için en az 2 hafta aksatmadan uygulayın.

Sıdıka Hanım’ın ilk mesajı, o da sizler gibi şunu sordu: ‘Doğum kilolarımı nasıl verebilirim?’

emziren-anne-kilo1

Aylar sonraki ikinci mesajında ise bize müjdeli haberi verdi: 4 ayda tam 13 kilo vermişti ve yaşadıklarını da anlattı.

emziren-anne-kilo2Süt yapayım derken göbek yapmayın!

Toplumumuzda genel yargı, emziren anne ne kadar çok yerse hatta bu yiyecekler baklava, pekmez, bal gibi tatlı yiyecekler olursa o kadar çok sütü olacağı şeklindedir. Ancak bu kesinlikle doğru değildir. Bunlar anne sütünü değil, annesinin kilosunu artırır ve siz de zayıflamak isteyen bir kadın olarak biliyorsunuz ki bu aşırı kilo yüzünden kendinizden soğursunuz. Oysaki, doğru seçimlerle hem sütü artırmak hem de zayıflamak mümkündür.

Sütü çoğaltıp kiloyu azaltın

Emziren annelerin en büyük korkusu diyet yapayım derken sütünün azalması ve bebeğinin yetersiz beslemesidir. Oysaki, doğru ve faydalı besinleri seçen anneler hem zayıflar hem de sütünün kalitesini artırıp bebeğini çok iyi besler. Bilimsel araştırma verilerine göre emziren anneler için zayıflatan besinleri açıkladık!

Emziren annelere diyet yiyecekler için tıklayınız
Kilo vermenin en kolay yolunu deneyin!

13 kilo veren Sıdıka Hanım’ın mesajında dikkatinizi çekmiştir; doğru beslenip bol su içtiğini dile getiriyor. Emziren annelerin hem sütünü artırmak hem zayıflamak için yapabileceği en kolay ve garantili yöntemlerden biri su içmektir! Günde 3 litre su için ve değişimi görün. Yukarıda dediğimiz gibi tam fayda görmek için 2 hafta boyunca düzenli uygulayın; kesin kilo vereceksiniz.

Emziren anneler için zayıflama çayı vardır

Emziren annelerin sağlığına uygun zayıflama kürleri vardır. Güvenle uygulayabileceğiniz bu kürler sayesinde hem metabolizma hızınız yükselir hem de kilo verirsiniz.

Emziren anneler için zayıflama çayı tarifi için tıklayınız.
Emziren anneler için zayıflatan yemekler var!

Hem sütünüzü artıracak hem kilo vermenizi sağlayacak yemek tarifleriyle beslenirseniz, diyetinizde daha başarılı olursunuz… Soğan, sarımsak, yumurta, dereotu gibi emziren anneler için zayıflatan besinlerle yemek tarifleri ‘Diyete Başlıyorum’ web sitemizde yer alıyor.

Zayıflatan yemek tarifleri için buraya tıklayınız
Emziren anneler spor yapabilir

Son dönemde Canan Karatay, Şeyda Coşkun gibi popüler isimlerin televizyonda açıklamaları üzerine insanlar büyük bir yanılgıya düştü. Nedir o? Zannediliyor ki insan sadece yürüyüş yaparak kilo verir ve o yürüyüş mutlaka dışarıda yapılmaldır. Bu çok büyük bir hatadır ve sizi kilo vermekten alıkoyar… Elbette yürümek çok faydalıdır, imkanınız varsa çıkmalısınız ama dünyada yapabileceğiniz tek spor bu değildir. Evinizin salonunda yürüyebilir, bebeğinizi arabaya koyup dışarı çıkabilir, kulağınıza kulaklık takıp bebeğiniz uyurken dans edebilir ve kilo verebilir.

Evde resimli spor hareketleri için buraya tıklayınız