ManşetSağlık

Elma sirkesinin zayıflama faydaları

955views

Elma sirkesi

Göbek eritmekten kilo vermeye, vücudu alkali yapmaktan karaciğer temizliğine kadar elma sirkesinin zayıflama faydalarını açıklıyoruz! “Diyete Başlıyorum” editörleri olarak elma sirkesine bayılıyoruz ve her gün kullanmaya özen gösteriyoruz. Eminiz ki, elma sirkesinin zayıflamaya faydalarını öğrendikten sonra siz de hayatınızda kocaman bir yer açacaksınız.

  1. Elma sirkesi göbek eritir

İnsanlar üzerinde yapılan bilimsel deneyde 3 ay boyunca elma sirkeli su içenlerin, karın yağlarını yakarak göbek erittiği gözlemlenmiştir. Bir litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi ekleyip gün boyunca içebilirsiniz.

  1. Elma sirkesi kilo verdirir

Her sabah 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırın. Aç karna için ve ay boyunca kilo verdiğinizi kendi gözlerinizle görün.

  1. Elma sirkesi uykuyu düzenler

Kalıcı kilo vermede uykunun önemi yüksektir. Gece 23.00 ve 05.00 saatleri vücut uykuda yağ yakar. Uyku saatiniz geldiğinde 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırıp için.

  1. Elma sirkesi rahatlatıcıdır

Stres, kilo vermeyi engeller. Duygusal açlığa sebep olup fazladan çikolata, hamur işi yemenize sebep olur. Ancak, stresi gidermek için iyilik meleğiniz sirke hazır! Banyo suyuna bir su bardağı elma sirkesi ekleyin ve rahatlatıcı etkisini sonuna kadar yaşayın.

Elma sirkesi

  1. Elma sirkesi alkali yapar

Bu günlerde adını sıkça duyduğumuz alkali beslenme, alkali su kavramları elma sirkesiyle mümkün olabilir! Elma sirkesi, tüm iç beden sisteminizi dengeler. Beden, sürekli bir denge durumuna ulaşmak için çabalamaktadır. Elma sirkesi bedenin sağlıklı alkali pH düzeyine erişmesi için yardımcı olur.

  1. Elma sirkesi toksin atıcıdır

Vücudumuzda biriken toksin ve ödemlerden arınmak hem bizi daha dinç yapar hem de tartıdaki kilomuzu daha az görüp mutlu olmamızı sağlar. Ayrıca, Araştırmalar kardiyovasküler dolaşımı geliştirdiğini ve karaciğeri temizlediğini göstermektedir.

  1. Elma sirkesi kansızlığı giderir

Kabızlık ve kilo almanın en önemli sebeplerinden biri demir eksikliği ve kansızlıklıktır. Sirke, kansızlığa karşı birebir olan demir, B12 vitamini ve folik asidi, vücudun kolayca emebileceği bir formda barındırır. Günde bir defa ılık ballı suyun içinde bir tatlı kaşığı elma sirkesi koyup içmeniz yeterlidir. Kansızlık giderilecektir.

Elma sirkesinin zayıflamaya faydalarını öğrendiniz, biz sizin yerinizde olsak hemen gider en doğalından elma sirkesi alır ve her gün tüketiriz ki zaten böyle yapıyoruz, darısı başınıza… Size, elmanın faydaları haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.