DiyetManşet

Bu yöntemlerle kesin zayıflarsınız!

702views

kesin-zayiflama-yontemleri

Kesin zayıflama teknikleri

Diyete başlayıp yarıda bırakmaktan, günden güne kilo almaktan çok sıkıldınız, değil mi? Haklısınız ama kesin zayıflama tekniklerini kullanırsanızi hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz! Nasıl mı? Daha zayıf, daha mutlu, daha sağlıklı olmak için en yeni zayıflama yöntemlerini açıklıyoruz, hemen okuyun!

Diyetinizde seçeceğiniz yiyecekler, hem ruhunuzu hem bedeninizi doyurmalıdır. Eğer, aklınızda farklı sofranızda farklı yiyecekler olursa, kendinizi kapana kısılmış hissedebilirsiniz. Sonucunu ise iyi bilirsiniz: Diyeti bozmak… “Peki, ne yapacağım?” diye düşünüyorsunuz, merak etmeyin çözüm önerimiz var. Beden ve ruhunuzu doyurarak diyet yaptığınızda gerçekten başarılı olacaksınız.

Aç kalarak, aslında sevmediğiniz yiyecekleri yiyerek diyet yaparsanız hem bedeninize hem ruhunuza zarar verirsiniz. Brokoli yemekten hoşlanmıyorken, sırf diyet listesinde yazıyor diye yemeye kalkmak sizi mutsuz eder, aç kalırsınız hatta diyet yapmanın acı verici olduğunu düşünürsünüz. Oysaki bu tamamen eksik bilgiden, hatalı yiyecek seçiminden kaynaklanır. İnsanın kilo verdiğini görmesinden ve bunun için diyet yapmasından daha güzel ne olabilir? Mutlu olmayan bir insan, hedefine emin adımlarla ilerleyebilir mi? O halde, ilk hedefiniz hem sizi sağlıkla doyuracak hem de gerçekten sevdiğiniz yiyeceklerle beslenmek olmalıdır.

Doğru yiyeceklerle özgürleşmelisiniz

İnternette binlerce diyet listesi var, hepsi de birbirinin aynısı: 4 köfte büyüklüğünde et, bol salata gibi sizin damak tadınıza, hayat zevkinize hitap etmeyen kurallarla dolu… Bu zamana kadar size mahrumiyet yaşatan tüm diyet listelerinden kurtulun, hepsini unutun. Bedeniniz de, ruhunuz da yaşadığınız açlıktan mutsuz olur. Bütün bu mutsuzluktan kurtulmak için doya doya zayıflamak için diyete başlayın.

Doya doya zayıflatacak yiyecekleri bulun

Doya doya zayıflamak, beden ve ruhta mutluluk yaratacak bir beslenme programı hazırlamak için kendinize güvenin! Sizi, en iyisi siz tanırsınız ve neleri sevdiğinizi en iyi siz bilirsiniz. Bu yüzden, bu defa kesin zayıflamak ve özgürce diyet yapmak için en sevdiğiniz yiyeceklerin bir listesini hazırlayın. Damak tadınızı zenginleştirmek için daha önce hiç yemediğiniz yiyeceklere şans verin. Örneğin, karaciğeri temizleyen besinlerden ve insülin direncine iyi gelen kırmızı pancarı daha önce yediniz mi? Tam zamanı! Yiyeceklerde hissettiğiniz sevgi imajının bedeninizde ve ruhunuzda yaratacağı doyum, hedef kilonuza ulaşmak adına atılacak en önemli adımların başında gelir.

Başarılı diyet mutfakta yapılır

Aslında diyet, mutfakta yapılır. Yani, sağlık mutfakta başlar. Siz dolabınızı, çekmecenizi sağlıklı yiyeceklerle doldurursanız, kesinlikle kilo verirsiniz. Şimdi kendinize bir söz verin: Sağlığınız için mutfağınızda keyif verici, lezzetli yemekler hazırlayın. Diyet yemeklerinde yeni fikirlere ihtiyacınız varsa, biz size yardımcı olabiliriz.

Diyet yemek tarifleri için TIKLAYIN
Acıktığınız saatleri kontrol edin

Herkesin acıkma saati birbirinden farklıdır, kendinizi tanımak diyet yaparken daha özgür ve planlı hareket etmenize yardımcı olur. Bunun için, gün içinde açlık hissettiğiniz saatleri not alın. Bu saatler bedenen ve ruhen farkındalıklarınızın arttığı saatlerdir. Örneğin, akşamüstü 4-5 gibi enerjiniz düştüğü için abur cubura yöneliyor olabilirsiniz. Oysaki, bu saatlerce bir bardak tarçınlı süt içmek veya bir avuç ceviz yemek tok ve mutlu hissetmenizi sağlayabilir. Beslenme programınızı planlarken zaman yönetimi önemli bir kriterdir.

Kendinizin diyetisyeni olun

Elbette, sağlıkla kilo vermek için uzman yardımı almanız önemlidir ancak siz de yiyeceklerin özelliklerini iyi bilmelisiniz. Besinleri tanıyın. Hangi yiyecek yağ yakar, hangisi metabolizma hızlandırır, hangisi tok tutar iyi bilin. Örneğin, sarımsak ve soğanın kilo vermede çok etkili olduğunu biliyor musunuz? Peki, daha çok yağ yakmak için yoğurt, zencefil ve yumurtanın mucizevi olduğunu? Böylece onlara sadece yiyecek olarak bakmaz, bilinçlenirsiniz. Diyet sonunda artık kendi bedeninizin diyetisyeni olursunuz.

Yağ yakıcı yiyecekleri öğrenmek için TIKLAYIN
Haftada bir kez tartılıp hafifleyin

Tartılmayı alışkanlık haline getirdiyseniz, bu gerçekten kilo verme sürecini olumsuz etkiler. Bazı insanlar günde 3-4 kez tartılıp kilo veremediklerini görüp üzülürler hatta diyetlerini bırakılar. Bu o kadar büyük bir hatadır ki siz asla yapmayın! Güne tartılarak başlamak takıntısından kurtulun. Ruhunuzda daha fazla ağırlık oluşmasına yol açar. Haftada sadece bir kez, sabah ve aç karna tartılın.

zayiflama-yontemleri-banner