DiyetManşet

Selülit giderici en iyi besinler

601views

mutfakta-kilovermek

Hem selülitlerden kurtulmak hem de kilo vermek istiyorsanız, selülit giderici yiyecekler nelerdir, öğrenin ve sık sık tüketin. İşte, bilimsel araştırma sonuçlarına göre selülit giderici en iyi besinler!

Kahve ve çay selülit giderir

Kahve, yeşil çay ve siyah çayda bulunan kafein, metabolizmayı harekete geçiren en iyi maddelerden biridir. Özellikle spor öncesinde alınan kafein, vücudun daha çok yağ yakmasını sağlar. Dikkat etmeniz gereken iki nokta var: kafeinli içeceklerle birlikte bol su içmelisiniz ki vücudunuz susuz kalmasın. İkinci nokta ise günde en fazla 2 fincan kahve içmelisiniz ki aşırı kafein huzursuzluğa sebep olmasın.

Greyfurt, tarçın ve acı biber yağ yakar

Greyfurt, tarçın ve acı biber içeriğindeki maddeler kan şekeri ve insülin seviyelerini düşürüp glikoz yani şeker tüketimini hızlandırır. Bu da vücudun depoladığı şekeri bitirip yağ kullanmaya geçmesini sağlar. Yağ yakıldığında ise hem kilo verirsiniz hem de selülitler gider.

Cemile Hanım’a 20 kilo verdiren greyfurt çayı için tıklayınız

greyfurt-kuru-1

Bakliyatlar yağ yakıp inceltir

Dirençli nişasta, nohut, mercimek ve beyaz fasulye gibi yiyeceklerde bulunur, sindirimi de ince bağırsakta değil kolonlarda gerçekleşir. Yapılan çalışmalarda karbonhidrat ihtiyacının bir bölümünü dirençli nişasta ile karşılamanın yağ yakımını kolaylaştırıcı etkisi olduğu görülmüştür. Bunun nedeni, bu nişastanın geleneksel yollarla sindirilmeyip, vücudu birincil enerji kaynağı olarak vücut yağlarını kullanmaya itmesidir. İçinde dirençli nişasta içeren günde bir öğün bile kilo vermenize yardımcı olabilir.

Böğürtlen, domates, ıspanak temizleyicidir

Vücutta ödem ve toksin birikmesi hem kilo almaya hem de selülite neden olur. Oysaki, beslenmenizde sık sık kırmızı fasulye, böğürtlen, domates, ıspanak, brokoli, sarımsak, yaban mersini gibi şifalı besinlere yer verirseniz bunu önleyebilirsiniz. Bu besinler aynı zamanda kilo vermeniz yavaşladıysa, hızlandırmaya da yardım eder.

Ödem söktürücü çay tarifi için tıklayınız