ManşetSağlık

Yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış baharat

803views

Salata yiyen kadın

Kilo verirken vücuttaki yağları yakmanın önemini biliyorsunuz, değil mi? Doğanın sunduğu mucize baharatlardan birinin daha yağ yakıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlandı! O baharat hangisi mi? Özel haberimizi okumaya devam edin ve yağ yakmanın en doğal ve garantili yolunu öğrenin!

Sadoughi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nda 88 kilolu kadın üzerinde araştırma yapıldı. Deneye katılan kişiler iki gruba ayrıldı ve bir gruba her gün, kimyon baharatı beslenmesine eklendi. Ayrıca, her iki grubun günlük beslenmesinde 500 kalori daha az alması sağlandı. Ay sonunda mucizevi bir sonuç görüldü: aynı şekilde beslenmelerine rağmen, kimyon tüketen gruptaki kadınlar 1,3 kilogram daha fazla yağ kaybettiği görüldü.

Yağ yakıcı kimyon nasıl kullanılır?

Peki, yağ yakıcı baharat kimyon, diyette nasıl kullanıldı? 1 kase yoğurda, 1 tatlı kaşığı kimyon ekleyip karıştıran kadınlar, ara öğünlerinde veya akşam yemeklerinde bu kimyonlu yoğurdu yediler. Sonuçsa, az önce belirttiğimiz gibi kimyon tüketen gruptaki kadınlar 1,3 kilogram daha fazla yağ kaybettiği görüldü.

sağlıklı kadın

Kimyonun diğer faydaları nelerdir?

Araştırma sırasında kimyonun yağ yakıcı özelliği dışında vücuda başka faydaları da ortaya çıktı. Kimyon tüketen grubun kandaki zararlı yağlarının ve trigliserit seviyesinin 23 puan düştüğü de ortaya çıkan sağlık sonuçlarından. Ayrıca, kimyon tüketiminin LDL adı verilen kötü kolesterol puanlarında da 10 puanlık bir düşüş yaratığı da araştırmada edinilen bilgiler arasında.

Kimyon hangi yemeklere yakışır?

Sağlıklı beslenme planınıza kimyonu aşağıda biçimlerde kullanabilirsiniz.

Fırında pişirdiğiniz sebzelere bir çay kaşığı kimyon ekleyebilirsiniz. Tatlı patates, balkabağı, havuç ve karnıbahar kimyonla birlikte tüketebileceğiniz sebzeler arasında.

Toz kimyonu, sarımsak tozu, soğan tozu, paprika ve kırmızı pul biberle karıştırarak lezzetli bir baharat karışımı oluşturabilir ve et, sebze yemeklerinize ekleyebilrsiniz.

Fırınlanmış mısır ve fındıkların üzerine kimyon baharatı serperek lezzetli atıştırmalıklar yaratmak mümkün.

Avokado sosuna 1-2 tutam kimyon ekleyerek daha lezzetli ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.