DiyetManşet

Yağları eriten yiyeceklerle kilo verin!

651views

elma-sirkesi-diyet

 • Yağları eriten yiyecekler

Kilo verdiren yiyecekleri düzenli tüketirseniz, bölgesel yağları yakmayı kolaylaştırırsınız. Cevizden bibere, yoğurttan elmaya kadar yağları eriten yiyecekleri ve bunlarla yapabileceğiniz zayıflama tariflerini sizlerle paylaşıyoruz.

 • Lifli besinler yağ yakıyor

Düzenli ve dengeli tüketildiğinde lifli besinler yağ yakmaya yardımcı oluyor. Buğday, yulaf, arpa, muz ve portakal gibi lifli gıdalar, American Journal of Clinical Nutrition isimli derginin araştırmasına göre özellikle simit, yani bel bölgesindeki yağlarla doğrudan savaş içine giriyor.

 • Yeşil çay kilo kaybına yardım ediyor

Kilo vermek istiyorsanız, kesin bir kural var: Yeşil çay içeceksiniz! Ancak, oturduğunuz yerde yeşil çay kilo verdirmiyor ancak düzenli spor ve doktor kontrolündeki diyet ile birlikte tüketildiğinde kilo kaybına yardımcı oluyor.

 • Yumurta yağ yakmayı hızlandırıyor

 

 

Çünkü, protein içeriği sayesinde yumurta, kilo vermeye yardımcı önemli bir yiyecek. Vücut proteini parçalamak için daha çok enerji yakıyor, bu da ister istemez kilo vermeye yardımcı oluyor.

 • Süt ürünleri tok tutup zayıflatıyor

Kilo vermenin en önemli sebebi aşırı iştaha bağlı çok yemektir. Peynir ve yoğurt, yumurtadaki gibi tok tutma özelliğine sahip, ek olarak içerdiği kalsiyum da vücudun alması gereken önemli bileşenlerden birisi. Yağsız olanları tercih edildiğinde ve düzenli tüketildiğinde bu ikili de vücut yağlarına etki ediyor. Tok tutan ve yağ yaktıran bu besini, diyetinizden eksik etmeyin.

Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü için TIKLAYIN

 • Somon balığı mucize yaratıyor

Yağ yakmak için faydalı yağ almak gerekiyor. Somon balığında bulunan omega 3, insan vücudu tarafından depolanması çok güç olan ve yakımı da en kolay olan mucize bir yağdır. Bu yararlı yağlar vücut içindeki kötü yağların yerini alarak onları bertaraf eder. Düzenli olarak somon balığı tüketen emziren anneler, daha kolay zayıflamıştır.

bitki-cayi-diyet

 • Organik sirke yağları yok ediyor

Sirke vücuttaki yağların harekete geçmesini sağlayarak parçalanmasına yardımcı oluyor. Salata ve çorbalarda sirke kullanmak da ayrı bir leziz oluyor.

Ayda 8 kilo verdiren sirkeli kür tarifi için TIKLAYIN

 • Ceviz kilo vermeyi kolaylaştırıyor

“Diyete Başlıyorum” Facebook ve Instagram sayfamızda sık sık önerdiğimiz gibi ceviz, kilo vermeyi kolaylaştırıyor. İçerdiği yağlar, lif ve protein vücudun insüline olan direncini artırarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Çünkü ceviz, en iyi omega 3 yağ asit kaynağından biri.

 • Keten tohumu tok tutuyor

Her gün kahvaltıda yoğurdunuza ya da akşam yemeklerinde salatanıza bir yemek kaşığı keten tohumu eklemek, tok tutarak fazla besin alımını engelliyor.

Keten tohumu zayıflama faydaları için TIKLAYIN

 • Elma yağ yakımını hızlandırıyor

Ara öğünde veya kahvaltılarda elma yemelisiniz. Elmanın bileşenleri ve lifli yapısı yağ yakımını kolaylaştırıyor. Buna düşük kalorisini de eklediğimizde, yaz kış bulunabilen bu lezzeti tüketmek oldukça faydalı. Elma çabuk acıktırıyorsa, üzerine tarçın serperek yiyiniz.

 • Dolmalık biber metabolizma hızlandırıyor

Elmanın tüm özelliklerini barındıran dolmalık biberde bir de C vitamini bulunuyor. Kışın olumsuz etkilerinden kurtulurken kilo vermek şahane!

db-ig-banner