ManşetSağlık

Yoğurt suyunun hiç bilinmeyen mucizeleri

1.31Kviews

yogurt-suyunun-faydalari

Yoğurt suyunu döküyorsanız, büyük mucizeleri kaçırıyorsunuz! Çünkü, zayıflamadan cilt lekelerine, böbrek taşı düşürmeden troid bozukluğuna kadar farklı sorunlar için yoğurt suyu, doğal ve etkili çözüm sunuyor. Temiz yaşam koçu Arzu Karabulut, yoğurt suyunun hiç bilinmeyen mucizeleri ve farklı kullanım alanlarını açıkladı…

Yoğurt suyu zayıflatır mı?

Yoğurt suyunun içeriğinde kalsiyum, protein ve B vitaminleri vardır. Bu özellikleriyle tok hissini artırır, yağ yakma metabolizmasını çalıştırır ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Ara öğün için salatalık, kuru nane, yoğurt suyu ve birkaç kaşık yoğurt ile cacık yaparak yediğinizde kilo vermenizin kolaylaştığını göreceksiniz.

Yoğurt suyu kabızlığı giderir mi?

Kilo vermenin ve form korumanın temel ihtiyaçlarından biri, her gün düzenli olarak büyük tuvalete çıkabilmek yani alınan besinleri sindirebilmektedir. Ancak, kabızlık sorunu yaşıyorsa, kişinin zayıflaması zorlaşır. Yoğurt suyu, içerdiği faydalı bakteriler sayesinde bağırsak florasını dengeler, kabızlığın giderilmesine yardımcı olur.

Yoğurt suyu troide iyi gelir mi?

Yorgunluk, kilo vereme, sinirlilik gibi belirtilen kişinin yaşamını olumsuz etkileyen troid hastalığının alternatif tedavisinde yoğurt suyundan faydalanabilirsiniz.

Maden suyu, yoğurt suyu ve birkaç kaşık yoğurtla yapacağınız ayran, hem troid fonksiyonlarının düzenlenmesini hem de tok hissederek kilo vermenizi sağlar.

Yoğurt suyu diyabet hastalarına iyi gelir mi?

Diyabet veya insülin direnci olan kişiler için yoğurt suyu, doğal ilaç özelliğindedir. Kan şekerini dengede tutarak kişinin daha zinde, tok ve huzurlu hissetmesine yardımcı olur.

Yoğurt suyuna nane, pulbiber, kekik gibi ödem söktürücü baharatlar ekleyip ara öğünlerde içebilirsiniz.

yogurt-hurma-kuru

Yoğurt suyu kasları besler mi?

Fitness, pilates, koşu, tempolu yürüyüş gibi spor yapanların kaslarını beslemesi ve yeniden oluşumunu desteklemesi gerekir. Yoğurt suyu, B2 vitamini içerir ve doğal whey proteini takviyesi görevini üstlenir. Kas kütlesini artırıp metabolizma hızını yükseltmek isteyenler, günde bir bardak yoğurt suyu içebilir.

Lezzetinde farklılık yaratmak için tarçın, zerdeçal, zencefil gibi sağlığa faydalı baharatlar ilave edip karıştırarak tüketmek alternatif bir tariftir.

Yoğurt suyu cilt lekelerini geçirir mi?

Cilt lekelerini gidermek için yoğurt suyundan faydalanmak mümkündür. Sabah ve akşam, günde iki kez cilt lekesinin olduğu bölgeye yoğurt suyu sürdüğünüzde, cildinizin güzelleştiğini göreceksiniz. Ayrıca bunu, koltukaltı gibi kararmaların olduğu bölgeleri temizlemek için kullanabilirsiniz.

Yoğurt suyu böbrek taşlarını düşürür mü?

Yoğun sıvı içeriğiyle yoğurt suyu, idrar yolları ve böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur. Böbreklerde kum veya taş problemi yaşıyorsanız, her gün yarım çay bardağı yoğurt suyu içebilir veya yoğurt suyuyla ayran yapabilirsiniz.

Yoğurt suyunun 10 faydası:
 1. Saç, diş ve kemiklerin güçlenmesine yardım eder.
 2. Hazımsızlık ve karın şişkinliğine iyi gelir.
 3. Kansere karşı korur.
 4. Kötü kolesterolün düşürülmesini sağlar.
 5. Cilt kırışıklıklarını azaltır.
 6. Yorgunluğa iyi gelir.
 7. Kan şekerini dengeleyip tok tutar.
 8. Vitamin ve mineral desteği sunar.
 9. Troid bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar.
 10. İdrar yollarını temizler.
Yoğurt suyunu nasıl kullanabilirim?
 • Cacık yaparken yoğurt suyunu mutlaka kullanın.
 • Yoğurtlu çorbalar yaparken, terbiye için yoğurt suyunu kullanın.
 • Yulaf ezmesiyle kahvaltılık hazırlarken, yoğurt suyu ilave edin.
 • Brokoli, havuç, kale gibi sebze haşlamaları için sos yaparken yoğurt suyunu kullanın.
Temiz yaşam koçu Arzu Karabulut hakkında:

1983 İstanbul doğumlu Arzu Karabulut, New York Üniversitesi’nde fitness, zihin-beden teknikleri ve temiz beslenme eğitimleri aldı. Temizlik ve sadelik, her alanda mutluluk getirir prensibiyle, kişiye özel beslenme ve spor danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

db-ig-banner