DiyetManşet

Zayıflamak için hangi bitkiler faydalıdır?

650views

Fazla kilolar her insanın dikkat etmesi gereken can sıkıcı konulardandır. Beslenmesine dikkat etmeyen bir birey fazla kilolardan mustarip bir yaşam sürerek günlük faaliyetlerinde atiklik ve hız gerektiren işlemleri yerine getirememektedir. Bu durum ise bir süreden sonra üzücü olmakta ve insanı kararlı bir değişim sürecine itmektedir. Önümüzde de yaz mevsimi olması, tatil sezonunun açılması ile birlikte özellikle kadınların yoğun bir zayıflama dönemine girmesi ihtimalini güçlendirmektedir.

yesil-cay

Bu doğrultuda hizmet veren birtakım teknolojik cihazların yanında doğal yöntemlerin de etkisi yadsınamaz bir boyuttadır. Zayıflamaya yardımcı bitkiler denildiğinde herkes tarafından önerilen birkaç tane bitki olacaktır. Genellikle kulaktan dolma olan bu bilgileri gerçekçi veriler ile değiştirmek gereklidir.

Hemen hemen her bitki aktarlarda bulunabilmektedir. Bu bitkilerin büyük bir çoğunluğu ise sıcak suda kaynatılarak, suya bıraktıkları tat ve koku ile mistik bir hava yaratmaktadır. Bu bitkilerden en önemlisi yeşil çaydır. Bünyesinde bulundurduğu ginseng özü sayesinde halsizliği iyileştiren bitki, funda yaprağı ile birlikte sıcak suda kaynatıldığında da zayıflamaya yardımcı bitkiler klasmanına girmektedir.

zencefil-cayi-tarifi

Ayrıca bir diğer yöntem ise yağ yakıcı bitkilerin kullanılmasıdır. Bu bitkilerin en önemlisi karanfildir. 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile birlikte sıcak suya atılarak kaynatılan bitki, bardağa servis edilirken 1 çay kaşığı da bal atılarak sirkenin yakıcı etkisini arttırması sağlanmaktadır.

Ekstra olarak ufak bir bilgi saha vermek gerekirse zencefil çayı da zayıflamaya yardımcı bitkilerden sayılabilecek bir çay çeşididir. İsteğe göre tarçın eklenerek etkisi arttırılabilen çay, güzel kokusu ile de içiminin gayet rahat olmasını sağlamaktadır.