Diyete Başlıyorum

Zayıflamak için lahana suyu işe yarar mı?

657views

Kilo vermek adına arayışa girilen yolda birçok seçenek bulunmaktadır. Tavsiyeler üzerine kilo vermek isteyen bireyler çareyi lahana suyunda aramaya başlıyorlar, fakat akıllarına takılan bir soru var; “Lahana suyu gerçekten kilo vermeye yardımcı olur mu?” bu sorunun cevabını vermek için öncelikle lahananın içerdiği besin değerlerine ve faydalarına bakmamız gerekir. İnsan kilo verme yolunda ilerlerken bir yandan da ilaçlar kanser riskini ortaya çıkarıyor durum bu olunca da doğala yönelmek şart hale geliyor. Fazla kilolardan kurtulmak için doğrudan lahana suyu kürü seçeneğine yönelebilirsiniz fakat doğal bir yol olduğu için hızlı bir şekilde etkisini görmeniz mümkün değildir. Bunun yanı sıra lahana suyunun faydaları da saymakla bitmez.

Cabbage head

“Lahana suyu kilo vermeye yardımcı olur mu?” sorunun cevabı lahananın faydalarında yatmaktadır. Lahananın besin değerlerini inceleyip ne işe yaradığına baktığımızda sindirim sistemini düzenlediğini metabolizmayı çalıştırdığını ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olduğunu görürüz. Bu etkenlere bakarak lahana suyu ile doğal yoldan zayıflayabileceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle sağlık ve diyet çizgisini paralel olarak ilerletmek isteyen bireyler lahana suyu kürüne yönelebilirler.

lahana-suyu

Lahana suyunun kilo vermedeki etkisinin yanı sıra faydalarına bakarsak daha öncede belirttiğimiz gibi vücutta yer alan toksinleri atarak kanser riskini azalttığını ve kan dolaşımını olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. Selülit sorunu yaşayan bireyler de bu kürü uzun vadede kullanabilirler. Fakat bu yöntemin uygulamaları periyodik olarak yapılmalı ve aksatılmalıdır aksi takdirde lahana suyu kürü ile zayıflamak zorlaşacaktır.