DiyetManşet

Zayıflamaya yardımcı 8 süper besin

699views

sarimsak-kadin

Diyette yenmesi gereken yiyecekleri biliyor musunuz? Özel araştırma haberimizde zayıflamaya ve yağ yakımına yardımcı süper besinleri öğrenebilirsiniz. Üstelik, bu besinlerle yapabileceğiniz etkili zayıflama kürleri tariflerine de ulaşabilirsiniz.

Sarımsak: Kilo verdiren yiyeceklerin başında gelen sarımsağın içinde yer alan kükürt bileşimi “Alicin” kan dolaşımını uyarıyor, sindirimi harekete geçiriyor, vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakılmasını arttırıyor.

Ayda 8 kilo verdiren sarımsak kürü tarifi TIKLAYIN

Zencefil: Zencefil, ödem söktürücü ve yağ yakmayı hızlandırıcı en iyi besinlerden biridir. İçeriğindeki özlerle metabolizmayı hızlandırıp vücudun daha çok kalori yakmasını sağlar. Ayrıca, mide ve sindirim hastalıklarına iyi gelir.

Günde yarım kilo verdiren zencefili kürü TIKLAYIN

Limon: C vitamini açısından zengin olan limon, bağışıklık sistemine bol enerji sağlıyor. Böylece kaslar daha fazla yağ yakıyor. Her sabah aç karna içeceğiniz bir bardak limonlu su, hem daha zinde hissetmenizi hem de kilo vermenizi destekliyor.

Ödem söktüren limonlu su tarifi TIKLAYIN

sarimsak

Tarçın: Tarçın, insülinin etkisini iyileştirdiğinden, daha az insüline ihtiyaç oluyor. Bu sayede yüksek insülin değerinin oluşturduğu komplikasyonlardan kaçınmak mümkün olabiliyor. Yemekleri bu baharatla tatlandırmakta fayda var.

Tatlı isteğini kesen tarçınlı kür tarifi TIKLAYIN

Kefir: Amerika ve İtalya’ da yapılan araştırmalar sonucunda, kalsiyum miktarı kiloları da etkiliyor. Süt ürünleri, vücut için çok önemli mineralleri içeriyor.. Örneğin yarım litre kefir, protein ve lesitin içeriyor ve günlük kalsiyum ihtiyacının %75’ini karşılıyor.

Kefirin mucize faydalarını okumak için TIKLAYIN

Sivri acı biber: Acı biberin çok az bir miktarı bile hemen alnımızda terlemeye sebep oluyor. Bunun nedeni biberdeki doğal acı maddesi kapsaisin. Aynı spor yaparken olduğu gibi, bu madde de kısa süreli olarak vücut ısısını yaklaşık %25 oranında yükseltiyor. Sonuç olarak kalori ihtiyacı da geçici bir süre için artıyor.

sutlu-diyet-tatli

Yağ yakıcı biberli kür tarifi TIKLAYIN

Somon balığı: Zayıflatan besinlerin başında yer alıyor çünkü yağ açısından fakir, protein açısından zengin bir besin. Ayrıca yüksek iyot içeriğiyle vücut metabolizmasının düzenlenmesinde önemli rol oynayan tiroit hormonunun salgılanmasında da görevli.

Yeşil çay: Metabolizmayı hızlandırıp gençleştiriyor, daha fazla kalori yakmaya yardım ediyor. Ek olarak, yeşil çayın bilinen etkileri kolesterol düşürmesi, kanser ve kalp krizinden korumasıdır. Yapılan araştırmalar, yeşil çayın aynı zamanda yağın vücutta ve karaciğerde depolanmasını önlediğini de ortaya koydu.

Yeşil çayla zayıflama bilgileri için TIKLAYIN