Spor

Bel Çevresindeki Yağlardan Kurtulma Yöntemleri

721views

Bel çevresinde oluşan ve can simidi de denilen yağlar, çok kilolu olmayanlarda bile görülebiliyor. Buralarda biriken yağlar kilo dışında birçok etkene bağlıdır. Beslenme, yaşam tarzı gibi etkenler buralarda yağ birikmesine neden olabiliyor; ancak bu bölgede yağ birikmesine neden olan etkenlerin en önemlisi hareketsizlik. Yazımızda yer alan bu basit yöntemleri uygulayıp, can simidi görüntüsü veren bu yağlardan, daha kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Karın ve bel çevresindeki yağlar, hareketsizliği sever. Bu basit egzersizleri yaparak onların rahatını bozabilir ve sizi daha çabuk terk etmelerini sağlayabilirsiniz. Üstelik bu egzersizler günde yalnızca birkaç dakikanızı alacak.

Zemine uzanın. Başınızı elinizle destekleyin. Tıpkı yan yatarak televizyon izlermiş gibi yatmalısınız. Ayaklarınızı uzatın. Ardından bir ayağınızı kaldırın; çok fazla kaldırmanıza gerek yok. Ayağınız hafifçe havadayken yukarı aşağı hareket ettirin; ama hareket boyunca diğer bacağınıza veya zemine değecek kadar indirmeyin.  Bu şekilde 20 tekrar yapın.

Sonra, hiç ara vermeden bacağınızı havada uzatın ve ayağınızla havada daireler çizmeye başlayın. Bu şekilde 20 tur yaptıktan, yani 20 daire çizdikten sonra yine bacağınızı hiç indirmeden dizlerinizi kırın ve ardından düzeltin. Bunu da 20 kere yapın. Bu hareketlerin “dizi” ya da “seri” şeklinde yapılması gerektiğini unutmayın. Tüm hareketler bitene kadar bacağınızı dinlendirmeyin. Tüm hareketler bitince ters yöne yatın ve baştan başlayın.