DiyetManşet

Diyet yapmadan kilo verdiren yiyecekler

719views

sarimsak-kadin

Diyet listeleri, zayıflama çayları kafanızı mı karıştırıyor? O halde diyet yapmadan kilo verdiren yiyeceklerin neler olduğunu öğrenin, beslenmenizde sık sık onları tüketin. Her ay sonunda biraz daha fazla kilo verdiğinizi göreceksiniz. Müjdeli haber: Diyet yapmadan kilo verdiren yiyecekler aynı zamanda sizi kanser, obezite, kalp hastalıkları gibi çağımızın büyük vebalarından da koruyor.

Kuru fasulye: Kiloyu dengeleyip, kan şekerini düzenliyor. Kolon kanseri ve kalp hastalığından koruyor. İçerdiği lifler sayesinde, uzun ve sağlıklı yaşamın bir parçasıdır.

Fındık- fıstık: Haftada 5 kez tüketmek kalp krizi ve kalp hastalığı riskini yüzde 30-50 arasında azaltıyor. Her gün için 25 gramlık, badem, ceviz, fıstık, fındık yeterli.

Soğan – sarımsak: Mide, prostat, yemek borusu kanserlerine karşı korur. Kalp hastalığı riskini yüzde 20 azaltıyor. Yağ yakıcı soğan kavurması tarifi için tıklayınız.

Yaban mersini: Kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılıyor. Lif bakımından zengindir.

Somon balığı: En iyi anti-aging gıdası. Omega-3 beyni ve kalbi korur. Ruh halini dengeler ve kan şekerini düzenler.

Nar: Antioksidanlar bakımından zengindir. Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller. Göbek eriten narlı yoğurt kürü tarifi için tıklayınız

gobek-eriten-yogurt-kuru

Kırmızı et: İşlemden geçirilmemiş kırmızı et, omega-3 bakımından zengindir. Özellikle meralarda yetişen hayvanlardan elde edilen etten, makul miktarda tüketildiğinde kanserden koruyor. Protein ve B12 vitamini kaynağı.

Süt: Vitamin, mineral ve yararlı bakteriler bakımından zengin olan süt, kanserle savaşan CLA asidini de içerir. Ayda 4 kilo verdiren tarçınlı süt tarifi için tıklayınız.

Yumurta: Doğanın en kusursuz yiyeceği olarak tanımlanıyor. Protein bakımından zengin ama kalorisi düşüktür. Beyni korur ve göz sağlığını güçlendirir. Yumurtanın mucize faydalarını öğrenmek için tıklayınız.

Brokoli: Tüm kanser risklerini azaltır. Mineral ve vitamin oranları çok yüksektir. Ayrıca vücudu toksinlerden arındıran kimyasallara sahiptir. Brokoli, kabak, Brüksel lahanası, karalahana gibi sebzeler, kanser riskini azaltmaya yardımcı olan indol isimli bitki kimyasalları içeriyor.

zencefil-cayi-tarifi

Elma: Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren K vitamini içerir. Yemeklerden 30 dakika önce tüketildiğinde iştahı bastırmaya yardımcı olur

Yeşil çay: Dünyada sudan sonra en çok tüketilen içecek olan çayın değişik formları (siyah, beyaz, yeşil, Çin çayı gibi) antioksidanlar ve antiinflamatuar içeriyor. Yeşil çay gibi bazı türleri ise, kansere karşı etkili olan katesin isimli bitki kimyasalları içeriyor. Mesane, kolon, nefes borusu, pankreas, rektum ve mide kanserlerine yakalanma riskini azaltıyor. Kilo kontrolünü kolaylaştırıyor.

Evet, diyet yapmadan kilo verdiren yiyecekleri öğrendiniz.