DiyetManşet

Diyet yapmadan kilo vermenin yolları

748views

diyet-yapmadan-kilo

Kilo verenleri hayranlıkla izliyor ancak ‘benim iradem zayıf, zayıflayamam’ diye düşünüyorsanız, size müjdeli bir haberimiz var: Diyet yapmadan kilo vermenin yolları var!

Biz, ‘Diyete Başlıyorum’ ekibi olarak, siz değerli takipçilerimizi çok önemsiyoruz. En doğru ve güvenilir bilgileri kullanarak zayıflamanızı, sağlığınızı güçlendirmenizi istiyoruz. Şimdi, küçük değişimlerle büyük sonuçlar almanızı sağlayacak diyet yapmadan kilo vermenin yollarını sizinle paylaşıyoruz.

Allah’tan yardım ve huzur dileyin

İnsanın karşılaştığı her zorlukta, güzellikte katkısı olan, gücü herkesten üstün Allah’ı hatırlayın. Ne güzel bir söz var: Kalpler, ancak Allah’ı anmakla huzur bulur. Huzursuzluğu, stresi azaltıp yok edecek davranış durmadan yemek değil, Allah’a sığınmaktır. Dua etmek, yardım dilemek hem kalbinizi sakinleştirir hem de Allah’ın yüce gücüyle onlara ulaşmanızı sağlar. Sabah ve akşam, ‘Ben zayıflamak, sağlığıma kavuşmak istiyorum Allah’ım, sen yardım et’ gibi isteğinizi, dileğinizi açıkça bildiren dualar edebilirsiniz.

Güne hareket ederek başlayın

Vücudunuzu bir kalori yakma makinesine dönüştürmek için güne hareket ederek başlayın. Uyandıktan beş dakika sonra yatağınızın etrafında veya salonda veya yerinizde 2-3 dakika hızlı tempoda yürüyün. Enerjinizi artırmak için hareketli bir şarkı açıp koşu sırasında dinleyebilirsiniz. Dilerseniz, kulaklığınızı takıp hızlı bir şarkı açıp evde dans edebilirsiniz. Gördünüz mü, kilo vermek için illa dışarıda yürümeye ve spor salonuna gitmeye gerek yok.

Kalorisi düşük unu tercih edin

Kilo verirken sevdiğiniz yiyeceklerden ayrı kalmak istemiyorsanız, sağlıklı un türlerini tercih edebilirsiniz. Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Uzmanları tarafından tavsiye edilen, diğer beyaz unlara göre karbonhidratı %40 daha az, düşük enerjili Slimini Light Un tüm sağlığına özen gösterenler için sağlıklı bir besin kaynağıdır. Slimini Light Un ile diyete uygun, sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Örneğin, sabah kahvaltısına krep yapabilir veya çorbalarınızın terbiyesinde Slimini Light Un kullanabilirsiniz.

slimini-makale-banneri

İştahınızı diş fırçalamayla kapatın

Kilo veremeyenlerin en büyük sorunlarından biri, sürekli yeme isteğidir. Ancak doğru taktiği kullanırsanız, iştahınızı kapatır sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sabah uyanır uyanmaz nane özlü bir diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın. Gece boyunca diş ve dilde biriken bakterileri temizlemek ve midenize gitmesini önlemek için dişlerinizi ve dilinizi güzelce fırçalayın, nefesinizi tazeleyin. Bu, beyninize ‘doydum’ sinyali göndereceği için her öğünden sonra hemen dişinizi fırçalayın.

En yakın arkadaşınız siz olun

Kilo vermek istiyorsunuz, ancak sizi destekleyen kimse yok mu? Emin misiniz? Aynada kendinize bakıp gülümseyin ve en iyi arkadaşınız olmak üzere söz verin! Dünden bugüne zayıflama konusunda ne kadar gelişme gösterdiğinizi söyleyin. Belki önceden hiç su içmiyordunuz, artık günde 1-2 bardak bile olsa içiyorsunuz. Kendinize dost olun, kendinize mektuplar yazın, destekleyin. Temiz beslenip, kilo verip mutlu olmak istediğinizi ve hedefinizden şaşmayacağınızı kendinize söyleyin.

[quote_center]‘Diyete Başlıyorum’ öneriyor: Slimini Light Un ile ara öğünlerinize kurabiye yapabilirsiniz [/quote_center]

Kısmetinizi toplamak için erken uyanın

Güneş doğarken, insanların kısmeti yer yüzüne dağıtılır, erken uyananlar bolluk ve bereket içinde yaşar derler. Biz de buna inanıyoruz. Gece bir saat daha erken uyuyoruz ama mutlaka güne erken başlıyoruz. Güne ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar iyidir: zayıflama için erken uyanın. Ancak kalıcı zayıflama için her gün 7-8 saat kadar uyumanız gerektiğini aklınızda tutun. Kaliteli uyku, 2 saat koşmak kadar kıymetlidir.

Diyet yapmadan kilo vermenin 5 yolu
  • Kahvaltıda pul biber, karabiber gibi metabolizma hızlandıran baharatlar tüketin.
  • Her öğünden önce 1 bardak su için. Günde 15 bardak su için.
  • Mutlaka ama mutlaka kahvaltı yapın. Kahvaltıda yağ yakıcı özelliği olan yumurtayı tüketin.
  • Asla ama asla zayıflama hapı kullanmayın. Doğal yolları tercih edin, sağlığınızı riske atmayın.
  • Kabızlık sorunu varsa, çözüm için size önerdiğimiz bu diyet yapmadan kilo vermenin yollarını uygularsanız, kabızlık sorununun çözüldüğünü göreceksiniz.

slimini-icerik-detay