Spor

Evde spor için alet seçimi

624views

Sağlıklı yaşamak istiyorsak spor yapmamız gerektiğinin hepimiz farkındayız. Ama hepimizin evinin ya da iş yerinin yakınlarında uygun bir spor salonu ya da spor salonuna gidecek vaktimiz olmayabiliyor. Bu durumda da akla gelen ilk çözüm evde spor yapmak oluyor. Yatağın altında tozlanmaya mahkûm bir spor aleti daha almış olmamak için, hangi spor aletinden faydalanacağımızı iyi düşünmeli ve seçimimizi buna göre yapmalıyız.

Evde ve açık alanlarda rahatlıkla kullanılabilen bir spor aleti olan GymStick’in beş ayrı bant rengi bulunuyor. Yeşil, mavi, siyah, gümüş ve altın bant renkleri farklı direnç gruplarındaki vücut gruplarına hitap ediyor. Çocuklar ve kadınlar için Yeşil bant, spora yeni başlayanlar ve kadınlar için direnci daha az olan Mavi bant modeli öneriliyor.  Mavi bant ile 1-15 kg kadar basınç uygulanabiliyor.  Direnç seviyesi 1- 20 kg olan Siyah bant renkli GymStick spor yapan kadınlar ile erkeklere tavsiye ediliyor. 1-25 kg direnç seviyesine sahip Gümüş bant modeli spora yeni başlayan erkekler, 25 kg ve üstü direnç seviyesine sahip Altın bant modeli ise spor yapan erkekler için.

GymStick, herhangi bir operasyon sonrasında rehabilitasyon amaçlı da kullanılabiliyor. Vücuttaki dengenin, esnekliğin ve kas hacminin artmasına yardımcı oluyor.  Kardiyovasküler fitness’ın sağladığı tüm yararları tek başına sağlayabilen GymStick, her yaşa uygun bir egzersiz aleti.

GymStick, ağırlıklı olarak aralarında İngiltere, İtalya ve İsveç’in de bulunduğu Avrupa ülkeleri, Amerika ve Japonya’da evlerde kullanılan egzersiz aletleri arasında yer alıyor.  2003 yılında Finlandiya’da tasarlanan GymStick, INNO Finland 2004’te en yenilikçi ürün, 2006’da Avustralya’da en iyi ev fitness aleti ve 2007’de Poznań International Fair’de aldığı en iyi fitness aleti ödüllerine sahip.