Diyet

Garantili kilo verme yöntemleri

651views

Tamam, sonunda kabul ettiniz: fazla kilolar sizi üzüyor ve bir an önce onları vücudunuzdan atıp hafif, mutlu ve sağlıklı olmak istiyorsunuz. 


Tamam, sonunda kabul ettiniz: fazla kilolar sizi üzüyor ve bir an önce onları vücudunuzdan atıp hafif, mutlu ve sağlıklı olmak istiyorsunuz. Bu gerçekten harika bir gelişme, biz ‘Diyete Başlıyorum’ olarak sizi bilgilerimizle hem iyi dileklerimizle destekliyoruz.

 

Kilo vermek için yapılması gerekenleri listelediğimiz bu haberde önerdiğimiz maddeleri adım adım yerine getirirseniz, kalıcı ve hızlı kilo vereceksiniz. Diyet listelerini bir kenara bırakıp akıllı hayata geçmek, özgürce seçimler yapmak için kilo vermek için yapılması gerekenlere kucak açın. Sizi, yepyeni vücudunuza kavuşmaya davet ediyoruz; hazır mısınız?

 

Günde 12 bardak su için

 

Kilo vermek istiyorsanız, günde 12 bardak su içmelisiniz. Yağlardan, ödemlerden, toksinlerden kurtulmanın en kolay, en ekonomik, en garantili yöntemi budur. Günde 12 bardak su için.

 

Günde 2 bardak tarçınlı süt için

 

Kilo vermek, yağlardan kurtulmak istiyorsanız ikindi vakti ve gece uyumadan 3 saat önce bir su bardağı süte bir çay kaşığı tarçın ekleyip karıştırıp için. Bu, açlık krizleri çekmenizi önler. Günde 2 bardak tarçınlı süt için.

 

Her gün baharat kullanın

 

Acı biber, nane, kekik, kimyon gibi baharatlar daha hızlı kalori ve yağ yakmanızı sağlar. Kahvaltı, öğle, akşam yemeklerinde mutlaka baharat kullanın; faydasını göreceksiniz.

 

Mutlaka kahvaltı yapın

 

Eğer güne kahvaltı yapmadan başlarsanız hem sürekli açlık hissi yaşarsınız hem de vücudunuz kalori ve yağ yakmaz. Kilo vermek için mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Diyete uygun kahvaltı tarifleri için buraya tıklayınız.

 

Hiçbir zaman kola içmemelisiniz

 

Kola, buzlu çay, gazoz gibi asitli içecekler kilo vermenizi engeller ve vücudunuzun yağlanmasına sebep olur. Şu an itibariyle bu tür içeceklere son verin. Canınız çektiğinde bir bardak su için. 21 kez bunu yaptığınızda kola gibi asitli içecek bağımlılığından kurtulacaksınız.

 

Tatlı isteğinden kurtulun

 

Dengesiz beslenme, mutsuzluk, stres gibi nedenler sizi tatlı isteğine yönlendirir. Kilo vermek istiyorsanız, bu isteği tamamen kesmelisiniz. Bunu sağlamak için size tam 11 harika yöntem sunuyoruz; okumak için buraya tıklayınız.

 

Daha çok sebze yiyiniz

 

Doğada patlıcandan kabağa, fasulyeden karnabahara kadar pek çok sebze var. Sofranızda sebzelere daha fazla yer açın. Bu sayede daha az kalori alırsınız ve kilo verirsiniz. Her gün sebze yemelisiniz.

 

Her zaman tetikte olunuz

 

Diyette olduğunuzu sürekli aklınızda tutup tetikte olun. Önünüze gelen pasta, börek, kola, çikolata gibi size kilo aldıracağı garanti yiyecekler, içecekler geldiğinde ‘HAYIR BEN ZAYIFLAYACAĞIM BU TUZAKLARA DÜŞMEM’ diyerek elinizin tersiyle itin.

 

Her gün hareket edin

 

Spor yapmak sizi korkutmasın; her öğünden sonra yerinizde veya salonda 10 dakika yürümek bile yağ yakmanızı sağlar. Uzun uzun saatler ayırmanıza gerek yok, hızlı bir şarkı açın ve dans edin veya koşun veya yürüyün ama mutlaka hareket edin.

 

Kilo verdiren yiyeceklerle beslenin

 

Kilo vermeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış yiyeceklerle beslenerek hayalinizdeki vücuda kesinlikle ulaşabilirsiniz. Kilo verdiren yiyecekleri öğrenmek için buraya tıklayınız

 

Temiz beslenerek diyet listesi uygulayın

 

Tüm besin gruplarından faydalanan, temiz beslenmeyi öğreten diyet listelerini uygulayın. Bu sayede kalıcı ve hızlı kilo verirsiniz. Diyetin kim tarafından hazırladığına dikkat edin. Şimdi, ayda 10 kilo verdiren Dr. Nihat Güven’in hazırladığı hızlı kilo verdiren diyet listeleri için buraya tıklayın