DiyetManşet

Zayıflamanın çaresi bu besinlerde!

636views

yaban-mersini-faydalari

Kilo verdiren en etkili yiyecekler

Kilo vermek için goji üzümü, zayıflama hapı, şok diyetlere paranızı ve umudunuz kaptırmayın! Zaten, doğal beslenmeyle sağlıklı kilo verebilir, fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. ‘Diyete Başlıyorum’ olarak paylaşıyoruz: Zayıflamanın çaresi bu besinlerde!

Pancarla karaciğerinizi tertemiz yapın

Karaciğeri temizleyen mükemmel bir besindir pancar. Bunun anlamı ise vücudun daha hızlı kalori yakmasını sağlar, ödem söktürür. Bağışıklık sistemini güçlü tutarak kışın hastalıkları önleyen bir besindir. Salatalarda rahatlıkla tüketilebilecek pancar, aynı zamanda yemeklerin yanında turşu olarak da tüketilebilir.

Biberle metabolizmanızı yükseltin

Kırmızıbiber olabilir veya pulbiber, metabolizmayı hızlandıran süper besinlerden biridir. Yağ yakımını hızlandırır çünkü C vitamini içeriği yüksek olan kırmızıbiber tok tutucu ve yüksek lif ağırlığı ile vücut kitle endeksinin düzenlenmesine yardımcı olur. Salata, haşlama ya da ızgara olarak tüketilebilen kırmızıbiber, kış hastalıklarından korunmayı sağlar.

C vitamini içeriği oldukça yüksek olan yeşilbiber yağ yakmayı sağlar. Diyabet hastalarının kilo vermesini kolaylaştırır. Üst solunum yolu enfeksiyonları, nezle ve gribe karşı koruyucu olan yeşilbiberin özellikle her gün tüketilmesi gereken besinlerin başında gelir. Böbreklerin ve karaciğerin çalışmasına sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcıdır.

Brokoliyle koruma kalkanı yapın

Kanserden kilo vermeye gripten yaşlanmaya kadar her soruna, brokoliyle koruma kalkanı yapabilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmezi ve zayıflama listelerinin olmazsa olmazı brokoli, içerdiği C vitamini ile vücudu korumaktadır. Yüksek oranda antioksidan içerir ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasında birebirdir. Haşlama, ızgara olarak tüketilebilir. Yoğurt ile birlikte tüketilmesi vücuda gerekli kalsiyumun alınmasında yardımcıdır.

Kış sebzeleriyle kilo verin!

Karnabahar, soğan, sarımsak, kereviz, lahana, turp gibi beyaz renkli besinler içerdikleri vitaminler ile vücuttaki zararlı maddelerin etkisiz kalmasını sağlar. Bu tür sebzeler bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlamaktadır. Haşlanarak pişirilen bu beyaz renkli sebzeleri yoğurt ile de tüketilebilirsiniz. Soğan ve sarımsak içerdiği allisin ile iltihabik hastalıkların önlenmesine ve vücudun savunma direncinin artmasına yardımcıdır. Yemeklere mutlaka eklenmelidir. Kereviz, özellikle zayıflamak için diyet listelerinde yer alır. Portakal ile tüketilmesi ise renkli ve sağlıklı beslenme için kış aylarında oldukça faydalıdır.

zayiflama-cayi-banner